Pasaulinis gamtos fondas (WWF) sukūrė PAN Parkų fondo strategiją, kurios tikslas – suburti į vieną tinklą elitines saugomas Europos teritorijas. Šio tinklo nariais gali tapti tik saugomos teritorijos, turinčios ne mažiau kaip 10 000 ha rezervatinę zoną, kurią būtų galima pavadinti ekosistemos pavyzdžiu. Kandidatai į PAN Parkus turi „įveikti“ sudėtingą sertifikavimo procedūrą, per kurią vertinama, kaip jie atitinka aukštus gamtosaugos ir turizmo standartus.
Europos PAN Parkų tinklas – galimybė išsaugoti vertingiausias Europos laukinės gamtos teritorijas ateities kartoms, pažvelgti į jas, atsargiai prisiliesti prie jų. Tikiu, kad kuo toliau, tuo vis didesnė žmonijos, Lietuvos visuomenės dalis suvoks savo pareigą gamtai ir mokės ja džiaugtis nesavanaudiškai.
Pasak Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Gamtos paveldo skyriaus vedėjo Mindaugas Lapelės, „priėmimas į PAN Parkų tinklą – tai mūsų nuoseklaus darbo įvertinimas, galimybė dar efektyviau saugoti natūralias Dainavos girios ir Čepkelių pelkyno ekosistemas, derinant tai su vietos bendruomenių interesais ir darniu turizmu, o savivaldybėms ir vietos bendruomenėms – krašto pristatymas, ekologinio turizmo segmento atsiradimas, galimybės smulkiam verslui.“