vidaus durysVidinės durys atskiria vidaus patalpas, tad joms paprastai keliami mažesni reikalavimai nei išorės durims. Vidaus durų neveikia besikeičiantis aplinkos faktoriai, tokie kaip temperatūra, drėgmė ar tiesioginiai saulės spinduliai. Vidaus durys būna įvairių rūšių, o kiekviena rūšis pasižymi savitais pliusais bei minusais.

Durys iš medžio masyvo yra gaminamos iš vieno medžio medienos. Jos tikrai ilgaamžės, gali ištarnauti net iki 100 metų, nes jų paviršių galima vis atnaujinti ar perdažyti. Tokių durų kaina priklauso nuo panaudojamos medienos. Brangiausios durys bus iš ąžuolo, uosio ar alksnio. Tačiau paprastai tokios durys gaminamos pagal individualius užsakymus, o ne masiškai. Dar gaminamos pušinės, eglinės ar raudonmedžio, buko durys. Durys, pagamintos iš spygliuočių medienos, būna vidutinio brangumo. Paprastai parduodamos nelakuotos, todėl ir kaina mažesnė. Tačiau nulakavus, jų kaina gali gerokai šoktelti. Su laiku spygliuočių durys gali pakeisti savo spalva – jos patamsėja, kartais netolygiai. Taip pat gali deformuotis dėl patalpų drėgmės pokyčio. Paprastai jos naudojamos iki 30 metų. Visos medžio masyvo durys yra pakankamai sunkios, todėl po kiek laiko gali nusėsti žemyn ir blogai užsidaryti, dėl to tapti nesandarios. Be to, visos jos yra pakankamai jautrios drėgmei, nuo kurios deformuojasi.

Kita durų rūšis – tai faneros durys, gaminamos, jų pagrindą specialiu karštu presu apklijuojant medienos lukštu. Tai vidutinio brangumo durys, paprastai būna kelių rūšių, nes skiriasi jų vidaus užpildas. Pigiausias – tai kartoninis-akytas. Dar gali būti medžio drožlių arba klijuotos medienos užpildai. Tokių durų paviršių po kiek laiko galima atnaujinti.

Dar gali būti laminuotos vidaus durys, gaminant ant jų presu užklijuojama speciali plėvelė. Jos pasižymi didžiuliu modelių pasirinkimu ir skirtingomis kainomis. Tačiau tokios durys mažiau atsparios mechaniniams poveikiams, o restauruoti jas būna daug sunkiau. Tačiau jas lengva prižiūrėti ir valyti.

Į atskirą rūšį galima išskirti dažytas duris, kurios gali būti gaminamos, kaip ir visos jau išvardintos durys, tik skirsis jų paviršiaus padengimas. Suprantama, kad populiariausias yra klasikinis durų dažymas – tai yra medžio imitacija. Šiuo metu labiausiai perkamos durys yra dažytos medžio imitacijos durys arba laminuotos durys, nes jos išsiskiria savo asortimento gausa ir yra pigesnės.