veterinarijos klinika VilniujeVieni mieliausių graužikų – žiurkėnai – serga gana dažnai, o daugelis ligų, negydomos ankstyvoje stadijoje, tampa augintinių mirties priežastimi. Deja, pastebėti pirmuosius simptomus nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti nepatyrusiems žiurkėnų augintojams. Be to, veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad daugelis graužikų šeimininkų net ir įtardami, jog augintinių sveikata suprastėjo, nesiima jokių veiksmų, manydami, kad šie negalavimai yra laikini ir greitai praeis.

Jei žiurkėnas serga, jis tampa piktas, gali daug kandžiotis, nenoriai judėti. Sergančių gyvūnėlių akys būna apsiblaususios arba mažyliai žiūri į vieną tašką. Be to, ligoti žiurkėnai mažai valgo (arba visai nevalgo) ir netenka daug svorio. Jei pastebėjote bent vieną iš minėtųjų simptomų, nieko nelaukdami apsilankykite pas specialistą – gali būti, kad jūsų augintiniui reikalinga profesionali ir skubi pagalba.

Žarnyno ligos

Viena dažniausių žiurkėnų sveikatos problemų yra žarnyno ligos. Sirgdamas augintinis viduriuoja arba atsisako valgyti ir gerti. Toks augintinis gali nusilpti, netekti svorio arba patirti dehidrataciją. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad vienintelis būdas užbėgti mirtinai nelaimei už akių – kiek įmanoma anksčiau diagnozuoti ligą ir paskirti skysčių lašinimo terapiją.

Įvairios traumos

Daug nelaimių gali sukelti ir itin aktyvus žiurkėnų elgesys, t. y. augintiniai gali nukristi, užsigauti kojeles ar kitaip susižeisti. Traumos patiriamos ir netyčia išmetus augintinius iš rankų (dėl šios priežasties žiurkėnų nerekomenduojama duoti mažiems vaikams) arba paleidus augintinį lakstyti ant žemės (žiurkėną galite užminti arba paspirti). Tiesa, kartais žiurkėnai susižeidžia žaisdami narvelyje arba lakstydami ratuke. Geriausiu atveju traumos baigiasi lūžiais, tačiau gali įvykti ir vidinių organų sužeidimo problemos ar stuburo traumos, besibaigiančios mirtimi. Jei žiurkėnas patyrė traumą, nieko nelaukdami augintinį vežkite pas veterinarą, deja, didelių vilčių turėti nereikėtų – tokio pobūdžio traumas gydyti labai sunku dėl mažo žiurkėnų dydžio.

Dantų problemos

Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad priekiniai žiurkėnų dantys auga visą gyvenimą. Įvykus tam tikriems pakitimams, pvz., susižeidus, priekiniai dantys gali užaugti labai dideli, todėl atsiranda burnos ertmės pažeidimo problemų, pvz., žiurkėnas gali susižeisti gomurį. Retais atvejais apatiniai dantys gali peraugti gomurį ir sužeisti augintinio nosies ertmę. Pirmieji minėtųjų problemų požymiai yra suprastėjęs apetitas ir padidėjęs seilėtekis. Jei liga diagnozuojama laiku, veterinaras, naudodamas specialią įrangą, patrumpins augintinio dantis. Nepamirškite, kad priekinių dantų trumpinimo procedūra dažniausiai lieka būtina visą augintinio gyvenimą.