vejapjovėsPaprastai vejapjovių priežiūra nėra labai sudėtinga. Pirmiausia, prieš pradedant naudoti vejapjovę būtina pasitikrinti, ar viskas tinkamai prisukta ir priveržta. Reikia vejapjovę pajudinti ir stebėti, ar niekas nekliba ir nebarška. Nes dirbant blogai priveržtos detalės vibruos ir greičiau dėvėsis, be to kels didelį triukšmą.

Labai svarbu žiūrėti, kad prietaisas būtų švarus. Po darbo būtina išvalyti likusią žolę bei purvą. Tada vėjapjovę paprasčiau apžiūrėti ir pastebėti galimus gedimus. Jeigu naudojate benzininę vejapjovę, jai reikėtų reguliariai kartą per sezoną keisti tepalą. Tai rekomenduotina atlikti net ir tuo atveju, jeigu sezono metu prietaisas buvo naudojamas retai. O, jeigu prietaisas naudojamas labai dažnai, tepalus reikėtų keisti keletą kartų per sezoną. Kitas svarbus darbas – vejapjovės peilių nuvalymas ir aštrinimas. Pagaląsti prietaiso peilius galima patiems. Be to, vejapjovių kuro bakas yra ne sandarus, todėl po sezono darbų, rudenį, kurą reikėtų išpilti.

Dažniausiai pasitaikantys vejapjovės gedimai kyla tada, kai prietaisas atsitrenkia į kokį nors kietą daiktą, pavyzdžiui, į kelmą. Be to, gali būti numušta mova, ant kurios pritvirtinamas peilis. Tad, prieš pradedant žolės pjovimo darbus, veją būtina atidžiai apžiūrėti ir išrinkti iš jos visus besimėtančius daiktus. Būtina nepamiršti ir nepalikti visokių virvagalių arba polietileno gabalų, nes jie irgi trukdo pjauti žolę.

Taip pat vejapjovę rekomenduotina kartą per metus nuvežti profesionaliam patikrinimui ir sezono paruošimui. Tai padaryti geriausia rudenį, tada pavasarį nebus papildomų rūpesčių, o prietaisą iš karto bus galima naudoti pagal paskirtį.

Jeigu dar tik ruošiatės pirkti vejapjovę, labai svarbu išsiaiškinti teikiamas garantijas ir kokiais atvejais taikomas garantinis aptarnavimas. Patogiausia, kai pasirinkto prietaiso techninio aptarnavimo centras yra netoli arba į jį galima patogiai nuvykti. Labai dažnai vejapjovės aptarnaujamos ten pat, kur ir parduodamos. Tokių specializuotų parduotuvių su atitinkamais servisų centrais techninis aptarnavimas ir detalių aprūpinimas paprastai jokių problemų nekelia.

Tačiau suprantama, kad mūsų laikais visi gamintojai stengiasi taupyti ir visaip mažina savo išlaidas. Neretai tai daro prietaisų techninio aptarnavimo sąskaita. Tačiau tokiu atveju, jeigu vejapjovė suges po keleto metų, gali būti nelengva gauti atsarginių detalių. Universaliuose prekybos centruose paprastai galima rasti tik elementarias detales, tokias kaip peiliai ar ratukai, tačiau eksploatuojant vejapjoves juk dėvisi įvairiausios jos dalys.