dviratisDviračio pedalus norisi minti ir mažam, ir dideliam. pirmiausia įvertinkite vaiko amžių, ūgį ir pasirinkite dviratį, kurio konstrukcija tinka vaikui pagal amžių ir fizinį išsivystymą. Mažiausieji dviratukai yra skirti 3-5 metų vaikams. Prie jų užpakalinės rėmo dalies galima pritvirtinti pagalbinius ratukus. Kiek didesniems vaikams skirti dviračiai pagal modelį  gali turėti ir specialius priedus, kuriais galima prisijungti prie suaugusiojo dviračio.

Nuo 2-3 metų amžiaus vaikai yra aktyvesni ir nori nuo mažiausiems skirtų stumdukų ar triratukų su pedalais ant priekinio rato persėsti ant dviračio su visaverčiais, pripučiamais ratais ir papildomais šoniniais (mokomaisiais) ratukais. Stabili ir lengvai valdoma triratukų konstrukcija geriausiai tinka mokytis tinkamai minti pedalus ir laikyti vairą. Trijų ir keturių ratukų paspirtukai skirti patiems mažiausiems vaikučiams. Ant jų mažyliai gali pakankamai patikimai remtis kojyte, nerizikuodami prarasti dar ir taip ne itin gerai išsivysčiusią pusiausvyrą.

Vaikams 95-115 cm (3-6 metų amžiaus) yra keturių ratų dviratis. Jie jau panašūs į suaugusiųjų modelius, tačiau turi ypatumų. Pagrindinis iš jų -  nuimami pagalbiniai ratai, kurie tvirtinasi prie galinio rato. Kol vaikas mokosi važinėti ant dviejų ratų,  jie neleidžia kristi ant šono, jei prarandama pusiausvyra.

Dviračiai vaikams nuo 6 iki 9 metų gali būti panašūs į mažesniems vaikams skirtus modelius, arba gali būti sumažintomis suaugusiems skirtų kalnų dviračių, „kruizerių“ kopijomis. 20 colių ratai suteikia ir naujas galimybes: kelis greičius, rankinius stabdžius, kartais – amortizacinės šakės atsiradimą.

Vaikiški dviračiai nuo 9 iki 13 metų amžiaus vaikiškais vadinami sąlyginai, nes iš tikrųjų praktiškai niekuo nenusileidžia modeliams, skirtiems suaugusiesiems, išskyrus nedidelio dydžio rėmus ir 24 colių ratus. Jeigu jūsų sūnaus ar dukters ūgis yra didesnis nei 135 cm, galite rinktis drąsiai dviratį su 26 colių ratais ir mažesnio dydžio – 13 (XS) arba 14 (XS).

Labai svarbu perkant dviratį jį „prisimatuoti“ pačiam būsimam vairuotojui. Tarp rėmo ir tarpvietės atstumas turi būti ne mažesnis kaip 10 cm, kad, esant būtinybei, važiuojant galima būtų nušokti. Sėdynę ir vairą reguliuokite taip, kad kojos laisvai pasiektų pedalus ir vaikas nesikuprintų, nelinktų virš vairo. Kuo mažesnis dviratininkas, tuo daugiau apsaugų reikia, kad nesusitrenktų – atminkite tai prieš kiekvieną važiavimą dviračiu. Ir, žinoma, privalu naudoti visus skiriamuosius dviratininko atributus.