vartaiNuo namo pobūdžio ir stiliaus priklauso ir tvorų bei vartų pasirinkimas. Prie namo reikia derinti tvorų ir vartų medžiagas, spalvas, bei, žinoma, stilistiką. Jei norite, kad Jūsų eksterjero stilius būtų modernus, verta žinoti, kad gali būti gana sunku nustatyti, kas yra modernu, o kas ne. Jei Jūsų namas yra senos statybos ir norite keisti stilių iš esmės – pirma reikėtų renovuoti ir patį namą, nes tradicinis ir modernusis stilius kartu ne visada gali atrodyti gerai.

Verta paminėti, kad tvoros ir vartai gali puikiai atnaujinti namų eksterjerą. Tereikia tik tinkamai juos parinkti. Pavyzdžiui, metalinės tvoros puikiai dera ir prie tradicinio ir prie modernaus dizaino.

Yra pastebėta, kad Lietuvoje yra itin populiarios metalinės tvoros, nes jos yra patikimos, ilgalaikės ir labai gražios. Metalas gali būti aliuminis arba kaustyta geležis. Aliuminis – viena iš stipriausių ir patvariausių medžiagų. Tokios tvoros yra gana greitai ir nesunkiai įrengiamos. Jų stiprumas yra beveik toks pat kaip plieno, todėl suteikia tvirtumą, bet, kadangi tai ir aliuminis – galėsite džiaugtis, kad tvora nerūdys. Paprastai tokios tvoros būna juodos arba baltos spalvos, tačiau visada yra galimybė perdažyti savaip. Formas ir dizainą galite rinktis taip pat patį įvairiausią. Tačiau, jei norite, kad Jūsų tvora būtų itin elegantiška ir dar stipresnė, verta pagalvoti apie kaustytos geležies tvorą. Tokia tvora yra labiausiai puošni iš visų ir gali būti sukuriama pagal Jūsų individualų užsakymą. Kaustytos geležies tvora reikalauja šiek tiek priežiūros – reguliaraus dažymo ir šlifavimo.

Jei jau pavyko apsispręsti, kokią tvorą išsirinkti, ateina metas nuspręsti, kokių vartų norėsime. Pastaruoju metu yra labai populiarūs stumdomi vartai, su vartų automatika. Stumdomi vartai gali būti su segmentais arba su strypeliais. Vartų automatika suteikia itin patogų vartų valdymą. Ypač patogu, kai reikia su automobiliu išvažiuoti iš kiemo – tereikia tik nuspausti nuotolinio valdymo pultelį ir vartai patys atsidaro ir po to užsidaro.

Metaliniai vartai, kaip ir tvoros Jums tarnaus labai ilgai, o jei nežinote, kokį stilių pasirinkti – visada galite gauti nemokamas konsultacijas iš gamintojų, bei susipažinti su jų darbų pavyzdžiais.