www.gtgroup.lt

Kai yra įrengiami  užmiesčio  sklypai pastaruoju metu labai  populiarus yra  trinkelių  klojimas. Tai tokia medžiaga, kuri padeda iškloti  takelius. Pagrindinė  jų ypatybė yra ta, kad   jos gali  suteikti labai daug individualumo jūsų teritorijai.  Asfaltas  esant visam savo patogumui yra  pilkas ir neturi jokios  normalios  struktūros. Tačiau trinkelės gali  pagyvinti bet  kurį peizažą ir  suteiks privačiai teritorijai ypatingo žavesio.  Tačiau  norint grožėtis šios  medžiagos estetinėmis  savybėmis yra  būtina jas tinkamai iškloti. O tai jau yra profesionalų  užduotis. Yra  atliekami paruošiamieji etapai nuo kurių prasideda  visi darbai, tai  aikštelės išlyginimas,  matavimo darbai, bordiūro  išklojimas ir pagrindo  sukūrimas.  Dažniausiai kaip pagrindas yra naudojamas  smėlis.  Tačiau  prieš jį talpinant yra  būtina įsitikinti, kad dirva  kuri  yra po trinkelėmis turi  tam tikrą  minkštumo lygį.  Jei  su trombavimo pagalba žemė neįgavo reikiamos konsistencijos, tokiu  atveju ji turi  būti kruopščiai išplaunama. Pirmoji  eilė be jokių  abejonių  yra  išklojama šalia  bordiūro.  Jie  yra  suleidžiama  ne daugiau kaip  į 1 cm gylį.  Vėliau trinkelės yra klojamos pagal visą teritorijos plotą.  Labai svarbu, kad  būtų  išsaugomas 3-5 mm tarpas.  Kai yra baigiami pagrindiniai darbai tarpai tarp trinkelių yra  užpildomi smėliu.  Vėliau  siūlės yra  laistomos  vandeniu ir vėl  supilamas  smėlis.  Šie veiksmai pasikartoja  iki tada, kol smėlis daugiau nesugers vandens.  Kai tik bus pasiektas  pageidaujamas efektas galima  drąsiai tvirtinti, kad  trinkelių klojimas  atliktas kokybiškai ir maksimaliai tvirtai.

Pabaigai reikėtų įsiminti, kad  šiuolaikinėje statyboje labai dažnai naudojamas smėlio ir cemento mišinys.  Jis  neleidžia  per greitai  deformuotis  kelio dangai ir pratęsti  jo tarnavimo laiką.  Egzistuoja  keli variantai kaip gali  būti  atliekamas  trinkelių klojimas.  Tačiau koks  variantas labiau tinka jums  priklauso nuo  grunto  būklės ir  tolimesnių naudojimo sąlygų.   Yra  galimybė  trinkelių klojimą  padaryti naudojant  akmenis arba be nieko.  Tačiau  be  tinkamo  klojimo pasirinkimo gautas rezultatas priklausys nuo to  ar darbai bus gerai atlikti, ar bus tinkamai atlikti matavimai, ar bus  tinkamai paruoštas  gruntas.  Kai yra  žymimi takai ir  aikštelės, kai yra paruošiamas pagrindas yra  atliekamas vienos rūšies  darbas visoms  rūšims. Pradžioje  jums reikėtų  nuspręsti kur  bus  klojamos trinkelės. Reikia  nustatyti kur  nutekės  vanduo.  Jis  turi nutekėti į  šulinį arba žolę.  Palinkimas gali  būti  atliekamas išilgai.  Būsimos  aikštelės  kraštuose labai dažnai yra  įkalami kuolai.  Kai jau yra  atliekami žymėjimai  yra  būtina  pašalinti nereikalingą žemę arba įpilti daugiau žemės.  Vėliau yra išlyginama žemė. Minkštas gruntas turi  būti  sudrėkinamas ir vėliau  atliekamas  trombavimas.

 

Atsižvelgiant  į tai koks krūvis  atiteks paviršiui yra naudojami įvairiausi trinkelių klojimo metodai.   Dažniausiai trinkelių klojimas  yra  atliekamas  ant takelių, aikštelių ir kitų paviršių.  Kai yra  ribotas judėjimas ir  stovi lengvieji  automobiliai tokiu  atveju  klojimo metu yra naudojama sausa  masė. Jei  gruntas, kuriame  bus klojamos  trinkelės  yra  probleminis tokiu  atveju turi  būti  naudojamas betoninis pagrindas.  Svarbiausias  aspektas, kuris  padeda, kad trinkelių  klojimas būtų  atliekamas kokybiškai tai  tinkamas pagrindo paruošimas.   Dažniausiai  nutinka taip, kad  pagrindas  bus speciali pagalvė iš smėlio. Sudėtingomis  sąlygomis puikus  sprendimas yra betoninis pagrindas.  Be  jokių  abejonių bet kokiu  atveju  aikštelė, kurioje  bus klojamos  plytelės  turi  būti gerai  apskaičiuota ir suplanuota. Taip pat yra  būtina  išlaikyti tinkamą palinkimo  kampą, kad sugebėtų tinkamai  nutekėti vanduo.  Trinkelių klojimas tai gali tapti puiki jūsų  kiemo puošmena.
Daugiau informacijos : http://www.gtgroup.lt