Traktorių ir kitos žemės ūkio technikos pervežimas yra labai reikalingas daugeliu atveju. Dažniausiai tada, kai įsigyjame naują traktorių, ar kitokią žemės ūkio techniką ir norime kuo greičiau visa tą gėrį parsigabenti namo. Traktorių ir kitokios žemės ūkio technikos pervežimas nėra labai jau lengvas procesas, kadangi paprastai visa tokia technika būna negabaritinė. O, kaip žinia, tokių krovinių gabenimas visada užtrunka šiek tiek laiko ir jam reikia, kad zemes-ukio-tech.-pervezimasbūtų paruoštas tinkamas maršrutas.

Žemės ūkio technikos pervežimas įvyks labai sklandžiai tik tuo atveju, jei ir patys šiek prisidėsite prie viso pervežimo proceso ir bent jau nuoširdžiai pasidomėsite, bei susipažinsite su visomis pervežimo subtilybėmis. Vis dėlto visas pervežimas bus nieko vertas, jei pačią prekę įsigysite nekokybišką. Dažniausiai tokios problemos kyla tada, kai traktorius ir kitas technikas važiuoja pirkti dar tik padedantieji ūkininkai. Jeigu neturite su kuo pasitarti ir pasikonsultuoti, verčiau šiek tiek palaukite, neskubėkite, galų gale nusisamdykite kokį nors jau patirties turintį ūkininką, kuris galėtų padėti Jums apsispręsti, kokia žemės ūkio technika yra tinkamiausia Jums. Žinoma, tokie vertinimai bus atliekami tik o Jūsų žemės valdų peržiūrų. O kad Jums netektų stovėti it musę kandusiems, siūlome bent jau trumpai susipažinti, į ką reikėtų atsižvelgti, kai renkamės naują traktorių. Juk traktoriai – tai dažniausiai perkama prekė iš visos žemės ūkio technikos prekių.

Pirmiausia Jums reikėtų įsivertinti, kokio dydžio traktorius bus reikalingas darbui su Jūsų žeme. Natūralu, kad juo daugiau žemės ploto, tuo ir traktoriaus reikės didesnio. Čia yra kalbama apie dirbamos žemės plotus. Jeigu dalyje žemės norėsite tiesiog pasėti paprastą žolę – visas darbas bus tik ją pjautis. Na, o toje vietose, kur bus dirbami laukai, vietos jau bus mažiau – tada ir traktoriaus pakaks mažesnio. Juk galų gale ir mažesnėse erdvėse yra tikrai patogiau manevruoti su mažesniais traktoriais. Taigi, suprantama, kad dideliuose laukuose, norint kuo greičiau ir efektyviau nusidirbti visus darbus, reikia turėti ir žymiai didesnį ir daugiau galingumo turintį, traktorių. Pavyzdžiui, jei Jūsų laukai yra labai dideli, su mažesniu traktoriumi Jūs galite pradirbti ir visą dieną, kai tuo tarpu su didesniu – tik kelias valandas. Laikas yra labai svarbus dalykas, todėl į jį reikia būtinai atsižvelgti, kai renkatės naują žemės ūkio techniką. Tačiau didesnieji traktoriai gali nekokybiškai dirbti smulkius žemės plotelius, su jais jau neišeitų apeiti, pavyzdžiui, medžių. Taigi Jūsų pasirinkimas priklauso konkrečiai tik nuo turimos žemės ploto. Beje, atminkite, kad, kai traktorius yra didesnis, tai didesnis tampa ir jo aukštis, svoris, plotis, galingumas ir dažniausiai kaina. Normalu, kad už galingesnį produktą, mes visada sumokame daugiau. Taip yra todėl, kad jis garantuoja geresnį darbo našumą.

Jums taip pat reikėtų apsvarstyti, ar norėsite kokių nors patobulinimų ir priedų savo traktoriui. Galbūt Jums reikės trijų taškų prikabinimo, PTO, vairo stiprintuvo, hidrostatinės transmisijos, keturiais ratais varomos pavaros, o galbūt dar ir slydimo diferencialo? Tokius dalykus reikia apsvarstyti jau iš anksto. Beje, čia vėlgi reikia atsiminti, kad visi papildomi traktoriaus priedai naudoja papildomą energiją ir galią, o taip pat gali turėti įtakos ir traktoriaus dydžio reikalavimams. Geriausia bus, jei įsigysite tokį traktorių, kuris bus gana universalus. Iš radžių galite nedėti jam jokių priedų, tačiau vėliau, jei prireiks, būtų gerai, kad jis tam turėtų specialias vietas.

Daugiau informacijos: www.baltictransa.lt