tinkamas žoliapjovės naudojimasJau spėjo įsibėgėti pirmieji daržo ir sodai darbai. Vis daugiau nuosavų namų ar sodybų šeimininkų iš sandėliukų ar garažų traukia savo žoliapjoves ir kimba į žolės pjovimo darbus. Visgi, nereiktų per daug skubėti, jei dar nespėjote apžiūrėti ir paruošti savo žoliapjovės naujam sezonui. Tinkamas žoliapjovės naudojimas prasideda nuo priežiūros. Žoliapjovių ir kitų sodo bei daržo įrankių bei prietaisų gamintojai Stihl pataria, kaip paruošti žoliapjovę naujiems darbams.

Pagaląskite peilius. Žoliapjovės peilių galandimas nėra sudėtingas procesas, tam nereikia jokios specialios ar brangiai kainuojančios įrangos, pakanka paprasto galąstuvo arba plokščios dildės. Visgi, jei paprastus virtuvės peilius sunkiai sekasi išgaląsti pačiam, prie žoliapjovės peilių geriau nelįsti, nes galite juos tik atbukinti. Patikėkite šį darbą profesionalams arba nugabenkite žoliapjovę į jos gamintojo atstovybę, kur meistrai ne tik puikiai išgaląs peilius, bet ir atliks žoliapjovės diagnostiką.

Pasirūpinkite degalais. Jei turite benzininę žoliapjovę, atminkite, kad Stihl atstovai nerekomenduoja naudoti kuro, užsistovėjusio nuo praeitų metų. Geriau jį išdeginti ir žoliapjovės baką pripildyti nauju kuru. Beje, ta pati taisyklė galioja ir žoliapjovės alyvai. Kiekvienais metais ją reikia pakeisti, o jei žoliapjovė naudojama dažnai, tai alyvą gali tekti keisti ir kelis kartus. Apie alyvos keitimo dažnumą paprastai būna nurodyta žoliapjovės informaciniame vadove.

Patikrinkite laidus. Jei turite elektrinę žoliapjovę, prieš pradėdami ją naudoti, gerai apžiūrėkite jos laidą. Atviras ar įtrūkęs elektros laidas kelia pavojų ir jums, ir žoliapjovei.

Išvalykite oro filtrą. Tai dar viena žoliapjovės detalė, kuria būtina pasirūpinti. Oro filtro negalima valyti vandeniu ar bet kokiu kitu skysčiu, nes galite oro filtrą negrįžtamai sugadinti.

Apžiūrėkite pjaunamos žolės plotą. Po žiemos žolėje gali būti įvairiausių šakų, akmenų ir kitų šiukšlių, kurias reikia pašalinti, nes jie gali sulankstyti žoliapjovės veleną.

Žoliapjovės naudojimas bus gerokai paprastesnis, jei vadovausitės žoliapjovės priežiūros ar informaciniu vadovu. O jei nesate tikras pats sugebėsite tinkamai pasirūpinti žoliapjove, patikėkite šį darbą profesionalams, kurie jūsų žoliapjovę paruoš naujam sezonui.