LVI.lt

Lietuvos Verslo Informacija

Tag: šildymas

Granulinės krosnelės – vienas ekonomiškiausių būsto šildymo sprendimų

granulinės krosnelėsDaugelis gyvenamųjų namų yra šildomi dujomis ar malkomis, tačiau vis labiau ima populiarėti ir medžio granulių pasirinkimas. Granulinės krosnelės – šiuo metu vienas iš pigiausių ir šildymą efektyviausiai užtikrinančių šildymo būdų. Tai naujausių technologijų pagrindu paremtas itin efektyvus ir ekonomiškas būsto šildymo sprendimas, kurio įrengimas kainuoja ne ką mažiau nei įprastų kieto kuro katilų montavimas.

Ar kada nors svajojote apie ekologiškai švarią ir energiją taupančią šildymo sistemą savo namuose? Na, visa tai šiandien yra įmanoma, kadangi medžio granulėmis kūrenamos krosnelės kiekvienam namo gyventojui pateikia itin puikią ir lengvai valdomą šildymo sistemą. Krosnelių savybės tik iš pirmo žvilgsnio leidžia susidaryti išvadą, jog jos tinka tik nedidelių patalpų šildymui, tačiau dėl itin efektyvaus granulių degimo proceso šilumos pakanka visam namui. Tokia krosnelė gali be jokio vargo pakeisti tradicinį centrinį namų šildymą.

Medžio granulės pasižymi dideliu tankiu, todėl degdamos išskiria daugiau šilumos. Kadangi granulinės krosnelės sudegina mažesnį kiekį medžio granulių, šio tipo kuro reikia mažiau. Tai reiškia, jog granulių sandėliavimui reikia skirti mažiau vietos nei įprastoms malkoms. Tai ypač patogu nedidelių išmatavimų gyvenamiesiems namams, kur kuro sandėliavimo klausimas yra labai svarbus ir neretai sukeliantis rūpesčių. Granulės pasižymi dideliu šilumos našumu bei mažu priežiūros reikalavimu. Tai ekonomiškas ir vienas pigiausių gyvenamųjų namų šildymo sprendimų.

Degdamos medžio granulės išskiria didelį šilumos kiekį. Jos krosnelėje dega ilgai, todėl pati krosnelė be priežiūros šilumą gali generuoti nuo 8 iki 40 valandų. Tai ypač patogu ir praktiška nuosavų namų savininkams, tokiu atveju nereikia ištisai rūpintis šilumos sistema ar skirti jai išskirtinio dėmesio. Derėtų paminėti ir tai, jog granulinės krosnelės kuro degimo metu neišskiria jokių žalingų ar kenksmingų produktų, kuriuos išskiria degantis medis ar anglis. Taip yra todėl, kad granulės yra be lako, klijų ar kitų priemaišų.

Taigi, medžio granulėmis kūrenamos krosnelės yra netgi labai ekonomiškas ir efektyvus būsto šildymo sprendimas. Jis interjerui suteikia solidžią išvaizdą, patalpai priduoda jaukumo bei malonumo jausmą, o žmogui generuoja šilumą bet šiltuoju ir šaltuoju sezono metu.

Kieto kuro katilai ir jų montavimas

kieto kuro katilaiŠiandien gyventojų namuose labiausiai paplitę kieto kuro katilai, nes tai patikrinta, ne itin brangi ir saugi kūrenimo priemonė. Dažniausiai katilams namuose skirta atskira vieta – katilinė. Jei ir Jūs ieškote patarimų, kaip tinkamai pasirūpinti šia namų vieta, pirmiausia turite žinoti, kokio tipo katilą pasirinksite.

Katilai skiriasi pagal tai, koks kuras juose naudojamas. Katilai gali būti skirstomi pagal tai, juose kūrenama anglis, mediena, pjuvenos ar briketai. Nuo to priklausys ir Jūsų katilinės įrengimo klausimas. Pavyzdžiu kūrenant anglimi, galite nesirūpinti didele katilinės erdve, kadangi anglį galima laikyti ir lauke. Tuo tarpu pjuvenas ir briketus reikėtų laikyti sausoje vietoje kažkur katilinėje. Tačiau tokio kuro dažniausiai gyventojai neperka dideliais kiekiais, tad jų sandėliavimas daug vietos neužims. Didžiausios katilinės reikėtų malkomis kūrenamam katilui įrengti, jei neturite jokios kitos vietos malkoms laikyti.

Svarbiausias katilinės prietaisas, žinoma, yra pats katilas. Jį renkantis labai svarbu skirti tam pakankamai laiko ir šiek tiek pasitarti su specialistais. Kieto kuro katilai gali būti skirtingų rūšių ir galingumo. Kokio Jums reikia priklauso nuo Jūsų namo išmatavimų bei sunaudojamo šilumos kiekio. Pasidomėkite šiais dalykais ir juos pasakykite profesionalui. Jis patars, kokio tipo katilas Jums labiausiai tiks. Neapsigaukite ir nemanykite, kad kuo katilas galingesnis, tuo jis geresnis. Jums gali tikti ir mažiau galingas katilas, jei patalpos išmatavimai nedideli ir šilumos energijos Jūs nesunaudojate daug. Jei taip ir yra, didelis katilas Jums brangiai kainuos ir visiškai nepadės sutaupyti nei šilumos, nei išlaidų.

Kartais žmonės mano, jog katilinė – tai nedidelė erdvė, kur pakanka vietos katilui ir tiek. Tačiau tai nėra pats geriausias variantas. Iš tiesų katilinėje geriausiai padaryti nemažai vietos. Čia turėtų būti pakankamai erdvės apsisukti, patogiai prieiti prie katilo. Nepamirškite, kad kieto kuro katilai turi būti nuolat prižiūrimi, valomi, prireikus remontuojami. Visa tai daryti bus patogiau ir greičiau jei aplink katilą katilinėje paliksite pakankamai vietos ir erdvės.

Galvodami apie savo patogumą ir saugumą, nepamirškite katilinėje įrengti tinkamo dūmtraukio. Tai ypač svarbus katilinės elementas. Dažniausiai šis darbas turi būti patikimas profesionaliems darbuotojams, kurie tinkamai išmano, kaip reikia dūmtraukį izoliuoti, kur jį sumontuoti ir kaip užtikrinti, kad jis dirbtų efektyviai. Nepamirškite, kad kuo profesionaliau bus sumontuotas dūmtraukis, tuo geriau veiks katilas ir tuo lengviau bus jį prižiūrėti.

© 2018 LVI.lt

Theme by Anders NorenUp ↑