LVI.lt

Lietuvos Verslo Informacija

Tag: remontas

Autoservisas Klaipėdoje pasirūpins patikimais stabdžiais

Autoservisas KlaipedojeAutoservisas Klaipėdoje viena iš paklausiausių paslaugų yra stabdžių remontas. Nevairuojantys puikiausiai žino, ką reiškia neturėti gyvenime stabdžių. Per daug ir per laisvai „pasileidus“ gyvenimo keliu visuomet tenka atsidurti nemaloniose, kartais ir skaudžiose situacijose. O štai automobilis be tinkamai veikiančių stabdžių sistemos apskritai neturėtų niekur važiuoti nė centimentro.

Stabdžių sistema – vienas svarbiausių  automobilio saugumo elementų, kuri dėl mechaninio ir aplinkos poveikio gali tapti nesandari. Stabdžių remonto Klaipėdoje meistrai tvirtina, jog pažeidžiamiausios yra guminės stabdžių sistemos dalys. Neatidiems vairuotojams laiku nepastebėjus, kad išsiplėtimo bakelyje trūksta stabdžio skysčio, sistemoje kaupiasi oras. Jo nepašalinus iš sistemos ir iki reikiamo lygio nepripildžius stabdžių skysčio, spaudžiant stabdžių pedalą, hidraulinėje stabdžių pavaroje suslegiamas tik oras, todėl stabdžiai gali blogai arba iš viso neveikti. O neveikiant pagrindiniam stabdžiui, važiuoti griežtai draudžiama, nes automobilis tampa nevaldomas.

Dažniausiai atliekama stabdžių remonto Klaipėdoje paslauga – stabdžių trinkelių keitimas, o laiku jų nepakeitus gadinasi diskas. Cypimas, sklindantis iš automobilio ratų, praneša, jog susidėvėjo trinkelės. Tai atsitinka dėl aukštos temperatūros, vilkimo, didelės apkrovos bei dažno stabdymo.Stabdžių trinkelės stringa dėl rūdžių, kaip ir jų atramos „suportai“ bei juose esantys darbiniai cilindrai. Dėl to dažniausiai pasitaikantis stabdžių sistemos gedimas – užstrigę galiniai stabdžiai, trukdantys laisvai suktis ratams, todėl automobilis sunkiau važiuoja ir naudoja daugiau degalų žiemą. Continue reading

Ar geriamas vanduo virsta prabanga?

Rodos, niekada apie tai nepagalvojame: jei užsinorime atsigerti, čiumpame stiklinę, pakišame ją po kranu ir paleidžiame šaltą gaivaus vandens srovę. Beje, tokia savaime aiški prabanga nuo pat įsikūrimo būste yra suteikiama tik miestų gyventojams, kurie vandenį perka iš valstybės. Ši pasirūpina, kad vanduo praeitų visus apdorojimo procesus, švarinimo filtrus ir, galiausiai, atitiktų geriamo vandens standartus. O kaip apsirūpinti švariu, geriamu vandeniu tiems, kurie pasirenka apsigyventi toliau nuo miestų ir, tuo pačiu, toliau nuo centralizuotų vandentiekio centrų? Tokiu atveju tenka pasirūpinti geriamu vandeniu patiems. Laimei, dabartinės technologijos leidžia tai padaryti kiekvienam.

Jei esate gamtos žmogus ir mėgstate būti jos apsuptyje, niekas negali jūsų už tai teisti. Tačiau statant būstą toliau nuo miesto patogumų reikia iš anksto pagalvoti apie tai, kaip aprūpinsite save ir šeimos narius geriamu vandeniu. Ieškoti tekančio šaltinio būtų šiek tiek per ekstremalu, tačiau nuo seno žmonės naudoja šulinius.

vandens siurbliaiŠuliniai jau gilioje senovėje buvo naudojami kaip patikimi geriamo vandens šaltiniai. Prisiminkite – kuo giliau randamas vanduo, tuo jis švaresnis. Žemė, molis, gruntas, smėlis yra natūralūs filtrai, kuriuos perėjęs vanduo atsikrato visų kenksmingų medžiagų ir nešvarumų. Šuliniai paprastai kasami 15-20 metrų gylio. Toks gylis pakankamas, kad būtų galima drąsiai gerti jame rastą vandenį. Tačiau kaip jį pasiekti? Naudoti kibirą ir virvę XXI amžiuje jau kažkaip ir nebetinka, todėl būtent tam buvo išrasti vandens siurbliai. Juos tereikia panardinti į šulinį ir sujungti su pastato vandentiekio sistema. Siurblys trauks vandenį iš šulinio ir tieks tiesiai į namus.

Labai panašūs vandens siurbliai naudojami ir arteziniuose gręžiniuose. Šie atlieka tą pačią funkciją, kaip ir šuliniai, tik yra daug siauresni ir gilesni. Artezinio gręžinio gylis gali siekti nuo 80 iki 150 metrų. Tokiame gylyje vanduo dar tyresnis ir švaresnis, todėl jam net nereikia vandens švarinimo filtrų, kurių kartais, vis dėlto, dar gali prireikti šulinių vandeniui.

Investicija į šulinį ar artezinį gręžinį kartais gali siekti ir 20 000 litų, priklausomai nuo to, ar kartu bus perkami vandens siurbliai ir filtrai. Taigi, kalbant tiesmukai – geriamas vanduo šiandien tikrai tampa prabanga.

Skalbyklės paieškos: kaip išsirinkti?

skalbykleIeškote naujos skalbimo mašinos? Kokybiškas ir visus jūsų poreikius atitinkantis gaminys džiugins ne vienerius metus, tačiau gali būti ir priešingai – jei apsilankę prekybos centre vadovausitės vien tik kainos kriterijumi, gali būti, kad naujuoju pirkiniu patenkinti nebūsite. Elektrotechnikos prekės yra gana brangi ir ilgalaikė investicija, todėl ieškodami svajonių skalbyklės, išlikite budrūs.

Visų pirma išsirinkite skalbimo mašinai tinkamą vietą. Nuo to priklausys pageidaujamo gaminio išmatavimai. Be to, privalote tiksliai žinoti, ko norite, pvz., skalbyklės su dangčiu viršuje ar su atidaromomis durelėmis. Nepamirškite, kad kai kurie variantai gali netikti vietai, kurioje planuojate laikyti skalbimo mašiną. Jei gyvenate bute, skalbyklę patariama statyti vonios kambaryje arba virtuvėje. Nuosavo namo šeimininkai turėtų pagalvoti apie rūsį – čia mažiau girdisi triukšmas, be to, nereikės apkrauti gyvenamųjų zonų papildoma technika. Žinoma, laipioti laiptais gali ir įkyrėti, todėl gerai pagalvokite, ar jums tai nesudarys sunkumų ir problemų ateityje.

Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančios skalbimo mašinos, įvertinkite jos talpą. Jei gyvenate vienas ir artimiausių metu neplanuojate sukurti šeimos, greičiausiai jums užteks ir nedidelės talpos skalbyklės. Jei turite didesnę šeimą, turėtumėte įsigyti didesnės įkrovos talpos skalbimo mašiną. Žinoma, neturėtumėte pamiršti, kad skalbyklės, kaip ir visos elektrotechnikos prekės, darbui naudos elektrą, todėl pagalvokite apie aukščiausios energetinės klasės techniką.

Įvertinkite konkretaus gaminio gręžimo apsukų greitį, kuris reiškia geresnį skalbinių išgręžimą. Specialistai rekomenduoja rinktis skalbimo mašiną, kuri per minutę padaro 1 000–1 500 apsukų. Žinoma, ne visus skalbinius reikia vienodai gręžti, tačiau tai ne bėda – šiuolaikinės modernios skalbyklės turi automatinių programų komplektą, todėl jūsų drabužiams bus parinktas maksimalus apsukų greitis. Apskritai, įvertinti skalbyklėje integruotas programas yra labai svarbu, pvz., jei esate sportuojantis ar aktyvų gyvenimo būdą mėgstantis žmogus, jums reikėtų programos, leidžiančios išskalbti nedidelį kiekį drabužių per itin trumpą laiką (pvz., 15 min.), jei esate natūralaus audinio mėgėjai, rinkitės skalbyklę, kuri turės patikimą vilnos ar mezginių skalbimo programą.

Tiesa, ilgą laiką buvo manoma, kad kuo daugiau programų yra skalbyklėje, tuo šis gaminys yra geresnis. Deja, skalbimo parinkčių atsirado tiek daug, kad naudotojai pradėjo nebesusigaudyti, kada ir kokį režimą reikia naudoti. Šiandieniniai skalbyklių gamintojai siekia supaprastinti šių gaminių valdymą ir pateikti instrukcijas kiek įmanoma paprasčiau. Į naujausias skalbimo mašinas diegiamos vos 4–5 programos, skirtos skirtingiems audinių tipams, papildomam skalavimui, mirkymui, sunkiau išvalomų dėmių šalinimui, greitam skalbimui ir pan. Aukštesnės klasės skalbimo mašinose dažniausiai yra papildomų funkcijų, pvz., nuo glamžymo sauganti sistema, garų rėžimas ar audinius tausojantis būgnas. Visai neseniai atsirado ir speciali programa, skirta itin ploniems audiniams plauti, bei antibakterinio skalbimo programa, kuri maždaug 10 minučių išlaiko aukštesnę temperatūrą ir tokiu būdu užtikrina bakterijų ar dulkių erkučių pašalinimą iš patalinės ar kasdien nešiojamų drabužių.

 

© 2018 LVI.lt

Theme by Anders NorenUp ↑