LVI.lt

Lietuvos Verslo Informacija

Tag: paskolos internetu

Greitieji kreditai siūlo lanksčias sąlygas klientams

greitieji kreditaiGreitieji kreditai – tai yra nedidelio dydžio piniginės paskolos – visuomenėje žinoma ir plačiai naudojama paslauga. Pastarųjų naudotojai – įvairaus amžiaus ir skirtingų poreikių turintieji asmenys: tai gali būti tiek studentas, kuriam žūtbūt reikia pinigų bilietui į muzikos festivalį, tiek ir pensininkas, pritrūkęs lėšų tokių būtinų poreikių kaip maistas ar vaistai tenkinimui. Diskusijų šia tema pilna visose visuomenės informavimo priemonėse – spaudoje, televizijoje bei internete. Tie, kurie suvokia šių įsipareigojimų svarbą, nuodugniai išanalizuoja visą prieinamą informaciją – taip elgtis ir derėtų. Deja, yra asmenų, neadekvačiai vertinančių greituosius kreditus – tai toli gražu nėra pinigai, lyg niekur iš nieko nubyrantys iš dangaus.

Greitieji kreditai, lyginant su jų atsiradimo pradžia, gerokai pasikeitė. Nesunku prisiminti, jog kreditoriai,  besinaudojantys situacija, kai rinkoje nebuvo daug tos pačios paslaugos teikėjų, elgėsi šiek tiek savanaudiškai ir savo klientus neretai skriausdavo, pavyzdžiui – nesuvokiamo dydžio įmokomis. Šiandien galime džiaugtis, jog ši sritis, veikiama išaugusių konkurencijos mastų bei griežtos Lietuvos banko kontrolės, tapo kur kas palankesnė eiliniam klientui. Džiuginančios permainos:

  • Palankesnės paskolos sąlygos.

Minėtas Lietuvos bankas reguliuoja, jog palūkanos už pasiimtą paskolą neperžengtų sveiko proto ribų. Negailėkite laiko ir pasidomėkite, galbūt kažkuri kredito bendrovė kaip tik šiuo metu siūlo palankią akciją, susijusią su palūkanų dydžiu. Taip pat šiandien populiarios „akcijos – atrakcijos“, kai pirmasis kreditas yra nemokamas (reikia grąžinti tik tiek, kiek buvo pasiskolinta), kai, atidavus paskolą, klientui kaip dovana duodama tam tikro dydžio suma ir panašiai.

  • Lankstus paskolos prieinamumas.

Greitieji kreditai gali būti išduodami pasinaudojus keletu „kanalų“ – pasirinktos kredito bendrovės būstinėje, per tarpininkus (Perlas terminaluose, Pay Post‘uose), internetinėje svetainėje, pasinaudojus savo internetine bankininkyste. Skirtingi būdai – daugiau galimybių greitųjų kreditų paskola pasinaudoti įvairiems žmonėms.

  • Individuali paskolos kontrolė.

Gyvenimas nestovi vietoje – tas pats galioja ir finansiniams klausimams. Tarkime, šiandien Jūs pasiskolinote 100 litų. Po savaitės gali paaiškėti, jog:

a)      Reikia daugiau pinigų. Patogu, jog galima padidinti paskolos sumą.

b)      Nėra galimybės laiku sumokėti paskolą – pasinaudokite paskolos grąžinimo termino pratęsimu. Tai kur kas geriau, nei sėdėti ir galvoti, jog niekas nepastebės vėluojančio mokėjimo – taip tik susiteršite savo kredito istoriją. Tokiu atveju klientas turi sumokėti palūkanas, o likusi įmokos suma nukeliama į sekantį mėnesį.

c)      Atsirado atliekamų pinigų? Neišvaistykite jų veltui – grąžinkite pasiimtą paskolas anksčiau laiko. Taip įmanoma gerokai sutaupyti.

Labai patogu, jog atlikti minėtus koregavimus galima net niekur neišėjus iš namų (aišku, jei klientas pageidauja – galima ir tokia galimybė) – tereikia prisijunti prie savo paskyros kredito teikėjo internetinėje svetainėje.

Gėdinga ne skolintis, bet skolintis neįsigilinus į šį procesą – laikykitės tokio požiūrio ir greitieji kreditai  bus Jums tikrai draugiški.

Greitos paskolos: blogis ar gėris?

greitos paskolosŽinoma, aš tikiu, kad gyvenimas nėra sudarytas vien iš baltos ir juodos spalvų. Kiekviename blogyje yra šiek tiek gėrio, o kiekviename gėryje – krislelis blogio. Tačiau vis vien kažkas dominuoja, taigi, kokios gi iš tikrųjų yra greitos paskolos – labiau geros ar labiau blogos?

Visų pirmiausia, aptarkime, kas gi yra greitos paskolos. Tai – paskolų rūšis, kurios pagrindinės savybės yra šios:

  • Nedidelės skolos sumos (100 – 2500 litų)
  • Trumpas grąžinimo laikotarpis (1 mėn. – 1 metai)
  • Didelės palūkanos (iki 10 proc.)
  • Paprastas paskolos gavimo procesas

Taigi, toks paskolų tipas labiausiai tinka tuomet, kai norime greitai gauti pinigų kažkokiems savo poreikiams patenkinti – nusipirkti geidžiamą prekę ar tiesiog susimokėti už nuomą. Dažniausiai greitos paskolos imamos ketinant jas pilnai grąžinti vienu mokėjimu (pavyzdžiui, po savaitės gavus atlyginimą iš darbo) su visomis palūkanomis.

Taigi, rodos, labai patogus dalykas. Žinoma, 10 proc. palūkanos gal kiek ir gąsdina, bet kartais mums tiesiog prireikia didesnės sumos pinigų ištikus bėdai arba paprasčiausiai neturint kantrybės sulaukti atlyginimo. Kredito gavimo proceas, kaip minėta, labai paprastas. Tereikia užsiregistruoti internetu, patvirtinti savo banko duomenis, įvesti savo šeimos pajamas, išlaidas ir finansinius įsipareigojimus kitoms bendrovėms ar bankams… Ir viskas!

Tačiau yra tamsioji pusė. Dažnai tokiais kreditais susigundo žmonės, kurie nepagalvoja apie ateitį ir iš tiesų net neįsivaizduoja, kaip grąžins skolą. Tai tie patys žmonės, kurie taip pat skolinasi iš draugų, giminių, pažįstamų. Neatsakingas skolinimasis gali privesti prie baudžiamųjų bylų, kurios visam laikui gali palikti žymę reputacijoje, ir kreditingumo sužlugdymo. Kiekviena kredito bendrovė atidžiai seka kiekvieną paskolą ir, jei kredito grąžinimas uždelsiamas, perduoda visą šią informaciją į bendrą duomenų bazę, kurią gali matyti kitos kreditų bendrovės, kreditų unijos ir bankai. Jei „susimausite“ su paskolos grąžinimu, didelė tikimybė, jog ateityje negalėsite pretenduoti į rimtesnius ir didesnius kreditus, tokius kaip vartojamosios, būsto ar verslo paskolos, kurių gali labai prireikti.

Greitos paskolos – tikrai patogi paslauga, tačiau su šia privilegija reikia elgtis atsargiai. Visuomet rimtai įvertinkite savo galimybes laiku grąžinti paskolą ir palūkanas.

© 2018 LVI.lt

Theme by Anders NorenUp ↑