LVI.lt

Lietuvos Verslo Informacija

Tag: kelionė mikroautobusu

Mikroautobusų nuoma Lietuvoje

mikroautobusų nuomaMikroautobusu vadinama transporto priemonė, skirta pervežti žmonės arba krovinius. Maži keleiviniai mikroautobusai talpina 6 – 8 žmones, o didesni keleiviniai mikroautobusai talpina nuo 9 iki 20 žmonių, krovininiai mikroautobusai – iki 2t krovinį. Tiesa, tiek keleiviniai, tiek krovininiai mikroautobusai yra pakankamai brangūs ir reikalingi tikrai ne kiekvieną dieną. Dėl to, Lietuvoje vis labiau populiarėja mikroautobusų nuoma.

Didžiausias mikroautobusų nuomos paslaugas siūlančių įmonių skaičius yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tačiau nemaža konkurencija įmones skatina plėsti savo veiklą ir į mažesnius mūsų šalies miestus bei miestelius. Šiandien mikroautobusą su vairuotoju ar be jo galima įsinuomoti ir atokiausiame Lietuvos kampelyje. O kokiomis progomis yra nuomojami keleiviniai ir krovininiai mikroautobusai?

Iš tiesų, progų yra ne viena. Keleiviniai mikroautobusas talpina daugiau keleivių už keleivinį automobilį, tačiau mažiau už autobusą, todėl, mikroautobusų nuoma yra optimalus sprendimas nedidelių švenčių proga. Mikroautobusai dažnai nuomojami vestuvių, bernvakarių, mergvakarių, krikštynų ar kitų švenčių proga, kuomet svečius reikia nuvežti į šventę ir parvežti namo. Keleivinis mikroautobusas – puikus pasirinkimas organizuojant darbuotojų išvykas ar komandiruotes, taip pat, darbuotojų, partnerių ar moksleivių pervežimus ir ekskursijas į kitus Lietuvos miestus. Kai kurios įmonės siūlo mikroautobusų nuomos paslaugas ir užsienio šalyse.

Kalbant apie krovininių mikroautobusų nuomą, bene dažniausiai krovininius mikroautobusus nuomoja juridiniai asmenys. Kitos įmonės krovininius mikroautobusus nuomoja patogumo ir piniginiais sumetimais. Skirtingo dydžio ir svorio kroviniai reikalauja kito dydžio mikroautobuso, o ne visos įmonės finansiškai yra pajėgios įsigyti kelis mikroautobusus. Naudotų mikroautobusų kainos svyruoja nuo 4 000 iki 15 000 Eur. Nauji mikroautobusai – dar brangesni.

Populiariausi Lietuvoje: Mercedez Benz Sprinter, Volkswagen Craften, Ford Vito, Ford Transit ir Fiat Ducato markės keleiviniai ir krovininiai mikroautobusai. Šių markių mikroautobusų nuoma paklausiausia dėl plataus dydžių ir kainų asortimento. Tarkime, vienos iš minėtų markių mikroautobuso nuomos kaina parai svyruoja nuo 10 – 60 Eur., o mėnesiui: nuo 100 – 800 Eur. Mikroautobusų nuomos kainos priklauso nuo mikroautobuso markės ir dydžio, keleivių skaičiaus, maršruto ir kliento pageidavimų.

Mikroautobusų nuoma mokyklinėms ekskursijoms ir išvykoms

mikroautobusų nuomaPlanuojate išvyką ar kelionę mokykloje ar kitoje įstaigoje? Greičiausiai Jums reikia pasirūpinti ir transportu. Geriausia, jei jis bus patogus, pigus ir ekologiškas. Dažniausiai ekskursijų ir įvairių kelionių metu praverčia mikroautobusų nuoma. Dažniausiai šiuo reikalu rūpinasi mokytojos ar auklėtojos. Tačiau ne visuomet tai yra lengva ir greita. Norint pasirūpinti tinkamu mikroautobusu ir galimybe patogiai keliauti, naudinga nepamiršti svarbiausių, su transporto nuomos sąlygomis susijusių dalykų.

Pirmiausia, kuo reikėtų pasidomėti, norint išsinuomoti mikroautobusą, tai nuomos kaina. Dažniausiai transportas nuomojamas būtent todėl, kad jis pigesnis nei kelionė viešuoju transportu. Todėl renkantis mikroautobusą, būtinai atkreipkite dėmesį į kainą. Lietuvoje gausu transporto nuomos punktų, todėl ir kainų įvairovė gali nustebinti. Nepulkite rezervuoti pirmo pasitaikiusio laisvo varianto, palyginkite siūlomas kainas ir sąlygas. Dažnai vaikų tėveliai nori, kad ekskursijos būtų nebrangios, tad jei transporto nuoma kainuos brangiai kainuos, tai gali reikšti, kad ne visi vaikai turės galimybę važiuoti.

Be to, labai svarbu pasidomėti, kaip mikroautobuso vairuotojas elgsis, jei keliaujate su nakvyne. Atėjus vasarai mokymosi įstaigos važiuoja atostogauti ir tuomet reikalinga mikroautobuso nuoma ilgesniam laikui, o ne tik dienai. Todėl geriau iš anksto susitarti ir apie tai pasikalbėti su vairuotoju. Reikėtų numatyti ar naktį vairuotojas važiuos atgal ir kitą dieną grįš Jus pasiimti į sutartą vietą, ar jis taip pat nakčiai prisiglaus kažkur tame pačiame mieste. Tai labai svarbūs aspektai, kuriuos vairuotojui privalu žinoti iš anksto.

Nepamirškite, kad suradus tinkamą transportą, su vairuotoju reikėtų aptarti Jūsų kelionės maršrutą. Kartais žmonės mano, kad vairuotojas, kuris dirba nuomos punkte, turi mintinai mokėti visus šalies kelius. Tačiau tai iš tiesų neteisinga ir nėra tiesa. Todėl geriausiai, jei su vairuotoju iš anksto aptarsite konkrečias vietas ir sustojimo taškus, kuriuos esate numatę savo kelionei. Tuomet vairuotojas turės laiko iš anksto pasiruošti kelionei, pasidomės kelių būkle ir privažiavimais bei stovėjimu lankytinose vietose. Juk ne visur pastatyti mikroautobusą yra galimybė.

Taigi, kai jau viską aptarėte ir nusprendėte, nepamirškite, kad mikroautobusų nuoma bus oficialiai patvirtinta tik tuomet, kai rezervuosite išsirinktą transporto priemonę. Kaip tai padaryti, Jums atsakys nuomos punkte. Dažniausiai tam reikalingas užstatas. Atminkite, kuo ankščiau rezervuosite mikroautobusą, tuo geresnį variantą gausite.

 

© 2018 LVI.lt

Theme by Anders NorenUp ↑