LVI.lt

Lietuvos Verslo Informacija

Tag: gydymas

Veterinarijos klinika Vilniuje apie dažniausias žiurkėnų ligas ir jų gydymą

veterinarijos klinika VilniujeVieni mieliausių graužikų – žiurkėnai – serga gana dažnai, o daugelis ligų, negydomos ankstyvoje stadijoje, tampa augintinių mirties priežastimi. Deja, pastebėti pirmuosius simptomus nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti nepatyrusiems žiurkėnų augintojams. Be to, veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad daugelis graužikų šeimininkų net ir įtardami, jog augintinių sveikata suprastėjo, nesiima jokių veiksmų, manydami, kad šie negalavimai yra laikini ir greitai praeis.

Jei žiurkėnas serga, jis tampa piktas, gali daug kandžiotis, nenoriai judėti. Sergančių gyvūnėlių akys būna apsiblaususios arba mažyliai žiūri į vieną tašką. Be to, ligoti žiurkėnai mažai valgo (arba visai nevalgo) ir netenka daug svorio. Jei pastebėjote bent vieną iš minėtųjų simptomų, nieko nelaukdami apsilankykite pas specialistą – gali būti, kad jūsų augintiniui reikalinga profesionali ir skubi pagalba.

Žarnyno ligos

Viena dažniausių žiurkėnų sveikatos problemų yra žarnyno ligos. Sirgdamas augintinis viduriuoja arba atsisako valgyti ir gerti. Toks augintinis gali nusilpti, netekti svorio arba patirti dehidrataciją. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad vienintelis būdas užbėgti mirtinai nelaimei už akių – kiek įmanoma anksčiau diagnozuoti ligą ir paskirti skysčių lašinimo terapiją.

Įvairios traumos

Daug nelaimių gali sukelti ir itin aktyvus žiurkėnų elgesys, t. y. augintiniai gali nukristi, užsigauti kojeles ar kitaip susižeisti. Traumos patiriamos ir netyčia išmetus augintinius iš rankų (dėl šios priežasties žiurkėnų nerekomenduojama duoti mažiems vaikams) arba paleidus augintinį lakstyti ant žemės (žiurkėną galite užminti arba paspirti). Tiesa, kartais žiurkėnai susižeidžia žaisdami narvelyje arba lakstydami ratuke. Geriausiu atveju traumos baigiasi lūžiais, tačiau gali įvykti ir vidinių organų sužeidimo problemos ar stuburo traumos, besibaigiančios mirtimi. Jei žiurkėnas patyrė traumą, nieko nelaukdami augintinį vežkite pas veterinarą, deja, didelių vilčių turėti nereikėtų – tokio pobūdžio traumas gydyti labai sunku dėl mažo žiurkėnų dydžio.

Dantų problemos

Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad priekiniai žiurkėnų dantys auga visą gyvenimą. Įvykus tam tikriems pakitimams, pvz., susižeidus, priekiniai dantys gali užaugti labai dideli, todėl atsiranda burnos ertmės pažeidimo problemų, pvz., žiurkėnas gali susižeisti gomurį. Retais atvejais apatiniai dantys gali peraugti gomurį ir sužeisti augintinio nosies ertmę. Pirmieji minėtųjų problemų požymiai yra suprastėjęs apetitas ir padidėjęs seilėtekis. Jei liga diagnozuojama laiku, veterinaras, naudodamas specialią įrangą, patrumpins augintinio dantis. Nepamirškite, kad priekinių dantų trumpinimo procedūra dažniausiai lieka būtina visą augintinio gyvenimą.

Odontologijos klinikos: kaip išsirinkti geriausią?

odontologijos klinika VilniujeGal ir keistai skambantis klausimas. Juk ne kokį daiktą renkamės. Rodos, parašai Google‘ėje „Odontologijos klinika Vilniuje“, perverti kelis puslapius, susirandi, kur patogiausia, ir eini ten visada. Tačiau neseniai supratau, kad rinktis odontologą reikia taip pat atsargiai ir atidžiai, kaip renkantis siuvėją ar kirpėją.

Pirmas dalykas, kurį turite įsidėmėti, yra tai, kad odontologas – draugas gyvenimui. Dantis reikia tikrinti reguliariai, o ne laukti, kada iškils problema. Geriau jos išvengti ir užkirsti jai kelią iš anksto, nei po to taisyti padarinius. Dėl šios priežasties jūsų odontologas turi būti beveik kaip draugas. Na, jei ne draugas, tai bent kaip žmogus turi būti mielas. Daug kas turi didelę odontologų baimę, todėl turėti specialistą, kuriuo išmoksite pasitikėti, yra labai svarbu.

Antra, turite būti įsitikinę odontologo profesionalumu ir kompetencija. Geriausia yra išgirsti realių nuomonių ir vertinimų iš pažįstamų žmonių – giminių ar draugų. Čia, beje, gana geras atspirties taškas, pradedant naujo odontologo paieškas. Jei pažįstate žmonių, kurie užtikrintai gali rekomenduoti jums patikimą gydytoją, tuomet pasikliaukite jais. Jei pamatysite, kad odontologas atitinka ankščiau minėtą kriterijų – tuomet jūsų paieškos baigtos. Jei ne – skaitykite toliau.

Trečias svarbus kriterijus – klinikos žinomumas. Pavyzdžiui. Odontologijos klinika Vilniuje nėra retas reiškinys. Jų galima rasti ant kiekvieno kampo, ir toli gražu ne kiekviena yra tinkama. Odontologija – populiari specialybė. Ir kiekvieno studento svajonė yra turėti savo privačią kliniką. Būkite atsargūs ir neskubėkite: pasidomėkite, ar klinika turi savo internetinį puslapį. Ar kur nors reklamuojasi. Ar internete galima rasti atsiliepimų apie ją. Jei klinika nesirūpina rinkodara, didelis šansas, kad ji nesirūpina ir savo pacientais.

Galiausiai, tiesiog pasitikėkite savo instinktais. Jei odontologijos klinika Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste priverčia jūsų plaukus šiauštis – bėkite iš ten. Tai nebūtinai reiškia, kad klinika bloga, tačiau jums ji tiesiog netinka, ir jūs jausitės blogai kiekvieną kartą ten lankantis. O lankytis teks, nes skaudančio danties, vis dėlto, ilgai ignoruoti nepavyks.

© 2018 LVI.lt

Theme by Anders NorenUp ↑