tauriuju metalu papuosalai padeda sveikataiDažniausia papuošalai pasirenkami pagal tai, ar jie gražūs, ar stilingi, ar tiks prie turimos aprangos, ar padės pabrėžti individualų ir išskirtinį stilių. Tačiau iš tam tikrų rūšių metalo pagaminti, tam tikrais akmenėliais inkrustuoti papuošalai gali net ir gydyti. Ar esate girdėję apie papuošalų gydomąsiais galias? Ar manote, kad tik iš ypatingų vietų pirkti papuošalai gali turėti magiškų galių, o, pavyzdžiui, papuošalai internetu jau jų nebetenka? Pabandysime visa tai ir aptarti šiame straipsnyje.

Manote tai, kad senosios mūsų civilizacijos papuošalus ėmė gaminti iš metalų, tėra nekaltas atsitiktinumas? Ne, nes nuo seniausiųjų laikų buvo tikima, jog tam tikri metalai gali apsaugoti, išgydyti, suteikti sėkmės, globoti žmogų, kuris dėvi papuošalus. Kad metalai turi gydomųjų galių, ne vienas tiki ir šiandien: tai propaguoja alternatyviąja medicina užsiimantys gydytojai. Tam tikrų papuošalų dėvėjimas gali prilygti ligų profilaktikai ar kaip papildoma priemonė gydymui(si).

Kaip į šias tezes reaguoja šiuolaikinis mokslas? Bandant nustatyti, ar papuošalai organizmui išties daro kažkokį poveikį, nuolat atliekami įvairiausio masto tyrimai. Kaip sakoma, visi taškai ant „i“ dar nesudėlioti iki pat šios dienos. Tradicinė medicina yra prieš alternatyvius ir moksliškai nepatvirtintus gydymo būdus ir metodus. Daugelis medikų net įsitikinę, kad jų pacientams sukuriama savotiška iliuzija, vadinama „placebo efektu“: priemonė veiksminga tampa tik todėl, kad žmogus šventai tiki jos efektyvumu gydant.

Tačiau juk niekas, kaip sakoma, per galvą neduos: gal tikrai verta pabandyti ir įsitikinti, ar rankų darbo papuošalai, papuošalai internetu ar brangioji juvelyrika yra efektyvi kovojant su tam tikrais organizmo negalavimais? Bioenergetikai linkę manyti, kad netinkamai pasirinkti papuošalai gali ne gelbėti, o kaip tik sutrikdyti tam tikrų organizmo sistemų veiklą, sukelti negalavimų, ligas. Taigi kuo tikėti, o į ką žiūrėti skeptiškai – tik jūsų pasirinkimas. Mūsų misija – trumpai aptarti populiariausių tauriųjų metalų, iš kurių gaminama daugiausia rinkoje pasirodančių papuošalų, savybes.

Auksas: jauninamasis poveikis

Pastebėta, kad auksas – lyg antioksidantas, sulėtinantis senėjimo procesus. Auksą dievina daugelis kartų, tai investicinė, išliekamąją vertę turinti vertybė. Ne veltui auksas žmonėms kelia asociacijas su branda: gausiai auksu apsipuošusios vyresnio amžiaus damos tiesiog spindi, šis metalas jas akivaizdžiai atjaunina. Auksas buvo plačiai naudotas dantų protezams gaminti: jis skatina žaizdų gijimą, apsaugo nuo ėduonies. Tikima, kad nešiojami aukso dirbiniai padeda išvengti širdies ligų, atsikratyti depresijos, įkvepia kūrybinių galių, sugrąžina emocinę pusiausvyrą.

Vienodomis savybėmis pasižymi tiek parduotuvėse pirkti, tiek ir papuošalai internetu. Tačiau reikėtų įdėmiau įvertinti paveldėtus papuošalus: yra žmonių, tikinčių, kad auksas taip pat turi aurą ir savyje kaupia teigiamą arba neigiamą energiją. Jei papuošalą dėvėjo geras, ramus žmogus, tuomet drąsiai dėvėkite ir jūs, tačiau jei papuošalas priklausė piktam, blogam žmogui, gal verčiau tokį dirbinį parduoti.

Sidabras: raminamasis poveikis

Tikriausiai esate girdėję apie antibakterines sidabro galias. Sidabras – tvirtesnis už auksą, tačiau gerokai pigesnis metalų lydinys. Neretai įdrėskimams, žaizdelėms gydyti, dezinfekuoti naudojamas sidabro prisotintas vanduo. Šis vanduo taip pat gerina virškinimą, padeda norintiems išsivalyti organizmą. Pastebimas sidabro poveikis gydant jaunatvinius spuogus, pūlinius ir kt. Manoma, kad sidabro dirbiniai daro teigiamą įtaką nervų sistemai. Jei sidabriniai papuošalai ima juoduoti, galima įtarti kokią nors organizmo ligą, dažnai –skydliaukės sutrikimus. Juoduojantys, tamsėjantys sidabro papuošalai internetu gali signalizuoti ir apie tai, kad žmogus vartoja per daug alkoholio.