Smėliavimo darbai arba apdirbimas smėliu yra sudarytas iš to, kad bet kurie paviršiai turi būti išvalomi nuo korozijos, gali būti pašalinamos kalkės, nuodėguliai, taip pat suketėję naftos produktai, pavyzdžiui, mazutas arba bitumas, gali būti pašalinama sena lako danga. Vienas iš svarbių paruošiamųjų darbų yra tas, kad yra  suteikiama dekoratyvinių paviršių apsauga. Su smėliavimo darbų pagalba yra apdorojamas ne tik plokščias paviršius, tačiau taip pat ir siūlės, kampai ir susidūrimai, sunkiai pasiekiamos vietos, įvairios geometrinės konfigūracijos. Praktika jau spėjo parodyti, kad bet kokio paviršiaus apdorojimas bus atliekamas kur kas efektyvesnis ir rentabilesnis už kitus valymo darbus, kadangi jis viršija  rezultatus ir yra atliekamas labai operatyviai. Pagrindo profilis ir svoris yra užtikrinamas dangos atsparumu, todėl vienas iš populiariausių valymo būdų yra paviršiaus apdorojimas smėliu. Šis metodas gali labai aukštame lygyje pašalinti įvairiausius defektus, kurie buvo gauti dėl įvairiausių priežasčių. Smėliavimo darbai tai yra labai geras pagrindas, kuris užtikrina dangos atsparumą, atitinkamai paviršius turi būti tinkamai paruošiamas, pakanka tiesiog tinkamai atlikti putimą su oro srove, todėl vienas iš populiariausių ir dažniausiai naudojamų valymo būdų yra smėliavimas. Smėliavimas tai yra darbai, kurie yra atliekami, kai reikia išvalyti paviršių, kai jį paveikia aprazyvios dalelės su suspausto oro pagalba, kuris yra teikiamas į valomą paviršių. Kad būtų pasiekta kokybė ir gautas rezultatas yra būtina kiekvienam paviršiui naudoti atskirą valymo būdą, yra individualiai pasirenkamos abrazyvios dalelės ir pasirenkamas spaudimas, priklausomai nuo to koks paviršius bus apdorojamas smėliavimo būdu.

Kai paviršius yra tik labai mažai parūdijęs be jokių abejonių reikės atlikti mažiau darbų, tai iš jūsų pareikalaus mažiau išlaidų, jums bus reikalingas visai kitas laiko kiekis ir abrazyvų medžiagų kiekis. Kokiomis savybėmis pasižymi abrazyvios medžiagos? Smėliavimo darbai yra atliekami naudojant įvairias abrazyvines medžiagas, dažniausiai yra naudojamas kvarcinis smėlis. Abrazyvios medžiagos yra pasirenkamos pagal kelis svarbius kriterijus, pavyzdžiui, vientisumas, susirišimas, frakcijos sudėtis. Smėliavimo darbai gali padėti pašalinti net ir labai sudėtingus nešvarumus, kai skiriasi paviršiaus paruošimas naujų paviršių padengimui. Kai yra tinkamai apdorojamas metalo paviršius jums geriausia tinka metalurgijos gamybos šlakai.  O kai yra atliekamas plytų ir betoninių konstrukcijų valymas geriau naudoti kvarcinį smėlį. Kiekvienai abrazyviai medžiagai yra būdingos konkrečios savybės, tai yra tankumas, kietumas, rūšis ir kita. Priklausomai nuo konkrečių tikslų ir realių sąlygų taip pat būna populiarūs ir  kinetiniai smūgiai ir gali būti gaunamas maksimalus galimas valymo efektas. Pasirinkimo klausimas dažniausiai priklauso nuo to kokie bus galutiniai valymo rezultatai ir nuo to kokia bus pradinė paviršiaus būklė. Jei kartais atsiranda problemos su pasirinkimu turi būti tinkamai pasirenkama įranga, kuri bus naudojama valymo metu

            Kai jūs kreipsitės į specialistus tikrai žinosite, kad smėliavimo darbai bus atlikti kokybiškai, bus pašalinti visi nešvarumai. Pats efektyviausias būdas kaip gali būti apdorojamas paviršius, metalo apdirbimas smėliu yra vienas iš tinkamiausių, tokiu būdu bus išvalytas paviršius. Paviršius turi būti paruošiamas tolimesniam darbui, pavyzdžiui, dažymui, lakavimui, metalo apdirbimui ir kitiems darbams. Kai metalas yra apdirbamas smėliu, kad jis būtų išvalytas nuo rūdžių, kalkių ir kitų nešvarumų garantuojama, kad jis bus švarus. Valymas daromas su smėlio arba specialių abrazyvų miltelių pagalba, kurie yra paskirstomi galingu oro srautu.  Šio proceso metu gali būti pašalinami visi nereikalingi nešvarumai.

https://www.youtube.com/watch?v=U2qlxpop2KA