skalbykleIeškote naujos skalbimo mašinos? Kokybiškas ir visus jūsų poreikius atitinkantis gaminys džiugins ne vienerius metus, tačiau gali būti ir priešingai – jei apsilankę prekybos centre vadovausitės vien tik kainos kriterijumi, gali būti, kad naujuoju pirkiniu patenkinti nebūsite. Elektrotechnikos prekės yra gana brangi ir ilgalaikė investicija, todėl ieškodami svajonių skalbyklės, išlikite budrūs.

Visų pirma išsirinkite skalbimo mašinai tinkamą vietą. Nuo to priklausys pageidaujamo gaminio išmatavimai. Be to, privalote tiksliai žinoti, ko norite, pvz., skalbyklės su dangčiu viršuje ar su atidaromomis durelėmis. Nepamirškite, kad kai kurie variantai gali netikti vietai, kurioje planuojate laikyti skalbimo mašiną. Jei gyvenate bute, skalbyklę patariama statyti vonios kambaryje arba virtuvėje. Nuosavo namo šeimininkai turėtų pagalvoti apie rūsį – čia mažiau girdisi triukšmas, be to, nereikės apkrauti gyvenamųjų zonų papildoma technika. Žinoma, laipioti laiptais gali ir įkyrėti, todėl gerai pagalvokite, ar jums tai nesudarys sunkumų ir problemų ateityje.

Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančios skalbimo mašinos, įvertinkite jos talpą. Jei gyvenate vienas ir artimiausių metu neplanuojate sukurti šeimos, greičiausiai jums užteks ir nedidelės talpos skalbyklės. Jei turite didesnę šeimą, turėtumėte įsigyti didesnės įkrovos talpos skalbimo mašiną. Žinoma, neturėtumėte pamiršti, kad skalbyklės, kaip ir visos elektrotechnikos prekės, darbui naudos elektrą, todėl pagalvokite apie aukščiausios energetinės klasės techniką.

Įvertinkite konkretaus gaminio gręžimo apsukų greitį, kuris reiškia geresnį skalbinių išgręžimą. Specialistai rekomenduoja rinktis skalbimo mašiną, kuri per minutę padaro 1 000–1 500 apsukų. Žinoma, ne visus skalbinius reikia vienodai gręžti, tačiau tai ne bėda – šiuolaikinės modernios skalbyklės turi automatinių programų komplektą, todėl jūsų drabužiams bus parinktas maksimalus apsukų greitis. Apskritai, įvertinti skalbyklėje integruotas programas yra labai svarbu, pvz., jei esate sportuojantis ar aktyvų gyvenimo būdą mėgstantis žmogus, jums reikėtų programos, leidžiančios išskalbti nedidelį kiekį drabužių per itin trumpą laiką (pvz., 15 min.), jei esate natūralaus audinio mėgėjai, rinkitės skalbyklę, kuri turės patikimą vilnos ar mezginių skalbimo programą.

Tiesa, ilgą laiką buvo manoma, kad kuo daugiau programų yra skalbyklėje, tuo šis gaminys yra geresnis. Deja, skalbimo parinkčių atsirado tiek daug, kad naudotojai pradėjo nebesusigaudyti, kada ir kokį režimą reikia naudoti. Šiandieniniai skalbyklių gamintojai siekia supaprastinti šių gaminių valdymą ir pateikti instrukcijas kiek įmanoma paprasčiau. Į naujausias skalbimo mašinas diegiamos vos 4–5 programos, skirtos skirtingiems audinių tipams, papildomam skalavimui, mirkymui, sunkiau išvalomų dėmių šalinimui, greitam skalbimui ir pan. Aukštesnės klasės skalbimo mašinose dažniausiai yra papildomų funkcijų, pvz., nuo glamžymo sauganti sistema, garų rėžimas ar audinius tausojantis būgnas. Visai neseniai atsirado ir speciali programa, skirta itin ploniems audiniams plauti, bei antibakterinio skalbimo programa, kuri maždaug 10 minučių išlaiko aukštesnę temperatūrą ir tokiu būdu užtikrina bakterijų ar dulkių erkučių pašalinimą iš patalinės ar kasdien nešiojamų drabužių.