Kai jūs pasirinksite kuo geriau apšildyti savo namą labai svarbu atsižvelgti ne tik į pačios medžiagos kainą, į techninius parametrus, tačiau taip pat ir į montavimo ypatybes. Daugelio medžiagų montavimas reikalauja atitinkamų žinių ir įgūdžių, kai kuriais atvejais turi būti naudojama speciali įranga. Kad būtų tinkamai pasirenkama šilumą izoliuojanti medžiaga jums visų pirma reikia atkreipti dėmesį į tai kokia yra jūsų namo rūšis ir kas labiausiai tinka būtent jūsų konstrukcijai. Puiki išeitis, kai šiltiname namus ekovata. Tai yra tokia šilumą izoliuojanti medžiaga, kuri yra gaminama iš makulatūros. Juk tai ekologiškai švari medžiaga, kuri pasižymi puikiomis šilumą izoliuojančiomis savybėmis ir gali patikimai izoliuoti garsą. Kad išvengtumėte tokių trūkumų, kaip degumas ir lengvas medžiagos pažeidimas graužikų, mikroorganizmų dėka, ekovata yra apdorojama antipirenu ir apsauginėmis biologinėmis medžiagomis. Ekovata tai yra lengva ir pigi medžiaga. Kai namo stogo šiltinimas yra atliekamas naudojant ekovatą yra reikalingas ypatingas santykis, ypatingai jei yra kalbam apie šiltinimą tarp gegnių. Iš plytinių medžiagų turi būti sukurta uždaryta dėžutė, į kurias yra įpurškimą ekovata, kuri gali pilnai užpildyti visus tarpus. Šiltinimo metu turi būti naudojama specializuota įranga. Ekovata tai yra tokia medžiaga, kuri gali atbaidyti graužikus ir neigiamą įtaką darančius mikroorganizmus. Jo šiuo metu yra labai populiari Europoje.

           Kokios yra ekovatos ypatybės? Kai šiltiname namus ekovata tokiu atveju yra naudojama speciali įpurškimo įranga arba darbai gali būti atliekami rankomis. Mechaninis medžiagų montavimas suteikia galimybę sukurti šilumą izoliuojančius sluoksnius, kurie nesudarys jokių tarpų. Kai medžiagos montavimas yra atliekamas rankomis tai užtruks ilgiau, nei naudojant kitus montavimo metodus. Taigi galbūt šį procesą reikėtų aprašyti keliais žodžiais. Kai yra atliekamas sausas medžiagos montavimas ji yra paskirstoma su grąžto pagalba. Paviršius yra išlyginama, karkasas yra užpildomas celiuliozinėmis medžiagomis. Žinoma, ekovatos montavimas rankomis tai yra procesas, kuris reikalauja daugiau darbo, tačiau šis metodas leidžia jums atlikti darbus be specialistų arba specialios įrangos pagalbos. Kai yra atliekamas namų šiltinimas naudojant įpurškimą šis būdas be jokių abejonių turi tam tikrus privalumus, pavyzdžiui, visi tarpai bus labai kokybiškai užpildyti, net ir patys menkiausi tarpai, ekovata yra įpurškiama labai greitai. Ekovatos įpurškimas tai yra vienas iš geriausių montavimo būdų, kuris gali būti naudojamas apšildant karkasinį namą. Atliekant šiltinimo darbus reikia atsižvelgti į tai koks medžiagos kiekis jums yra reikalingas, kuo jos bus daugiau, tuo patogiau ir greičiau bus atliktas įpurškimas.

                Ekovata turi tiesiog nenuginčijamus privalumus prieš kitas medžiagas, kai yra atliekamas šiltinimas. Kai šiltiname namus ekovata jūs turite žinoti, kad šis būdas yra ekologiškas, jie nepadarys jokios žalos žmogui ir neskleis į aplinką jokių toksinų. Be to, šis šiltinimo būdas gali suteikti puikią garso izoliaciją. Patalpa bus puikiai izoliuojama nuo pašalinių garsų, kelis kartus išaugs patalpos izoliacija, nei mineralinė vata. Ekovata yra labai saugi, kai yra kalbama apie gaisrus, kadangi ji gali labai ilgai pasipriešinti liepsnai. Kai yra atliekamas šios medžiagos montavimas, nelieka jokių tarpų. Ekovata gali sulaikyti papildomai iki 30 procentų šilumos. Tokiu būdu ši šilumą izoliuojanti medžiaga yra technologiškiausia ir efektyviausia. Taip pat tai yra patikima apsauga nuo graužikų, kadangi pelės negali pergraužti sienos per šilumą izoliuojančią medžiagą, kadangi jos sudėtyje yra tokių medžiagų, kurios daro neigiamą įtaką graužikų gyvenimui.

https://www.youtube.com/watch?v=dee7g_HtMIQ