segmentinių tvorų montavimas

Šiandien labai populiarios segmentinės tvoros. Jomis tveriamos ne tik gamybinės, pramoninės teritorijos, bet ir nuosavi sklypai, kvartalai, sporto aikštelės, aikštynai, pėsčiųjų takai – panaudojimo galimybės iš tiesų yra beribės. Segmentinių tvorų galima įsigyti parduotuvėse, prekybos centruose, kurie prekiauja buitinėmis prekėmis ir statybos reikmenimis, specializuotose prekybos vietose ir pas įmones bei tiekėjus, kurie prekiauja tvoromis. Tačiau o kaip tokių tvorų montavimas, ar neįgudęs žmogus gali pats sumontuoti tvorų segmentus?

Pirma, ką reikės padaryti – tai prie jau paruoštų ir į žemę įkastų stulpų pritvirtinti tvoros segmentus. Segmentus galima tvirtinti net keliais būdais: su specialiomis apkabomis, su apkabomis, skirtomis apvaliems stulpeliams, su fiksatoriais, kabliais ir kitomis pagalbinėmis detalėmis. Beje, prekybininkai dėl segmentų tvirtinimo dažnai suteikia rekomendacijų, jos būna atspausdintos ir pateikiamos kaip tvoros montavimo instrukcija.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia imkite tvirtus medinius kuoliukus ir jais pažymėkite, kur eis tvoros linija – nutieskite virvę. Atžymėti reikėtų sklypo kampus, numatyti, kur bus įkastas kiekvienas stulpas. Rekomenduojamas atstumas tarp stulpų – apie 2,5-2,6 metro. Pažymėkite vietas, kur turėtų būti kiekvienas stulpas. Tuomet galite pradėti kasti duobes, kuriose bus įtvirtinami tvoros stulpai. Duobės gylį reikėtų parinkti atsižvelgiant į žemės tipą jūsų sklype: molingai dirvai galioja vieni reikalavimai, smėlio – kiek kiti, nes reikia kasti gilesnes duobes ir taip toliau. Tačiau standartiškai stulpams įkasti kasamos apie 20 cm pločio ir 50-70 cm gylio duobės. Tuomet ant stulpų dažais ar kreida pažymėkite liniją, kuri leis orientuotis, ar stulpas reikiamame aukštyje.

Tačiau kaip pasirinkti tinkamus stulpelius? Jų ilgis labai svarbus, kadangi per mažai įkasti stulpai gali būti iškilnojami pašalo ir visas tvorų montavimas nueis šuniui ant uodegos. Aritmetika čia gana paprasta: tvoros stulpai turi būti mažiausia 50 centimetrų aukštesni negu tvora. Taigi jei perkate 1,5 m aukščio tvoros tinklą ar segmentus, stulpai turi būti ne žemesni nei 2-jų metrų aukščio. Kai jau iškastos duobės, galite imtis tolesnių veiksmų – stulpelį statykite į duobę ir stebėkite, ar jis stovi tiesiai, ar kreida/dažais nubrėžta linija atsiduria ties žeme. Tik tuomet duobę užpilkite betonu ir apdailinkite.

Kaip montuoti segmentines tvoras paprasčiausia?

Segmentines tvoras ypač paprasta tvirtinti su specialiais montavimo kabliais: čia nebūtinas preciziškas tikslumas. Tvoros segmentą reikia kabinti bei pritvirtinti prie stulpo, tuomet kitoje pusėje kablį reikėtų sutvirtinti veržle. Visa segmento struktūra pritaikyta būtent tokiam montavimui, todėl ir pats tokių tvorų montavimas tampa greitas ir nesudėtingas. Beje, pabaigoje reikia vieną su kitu sutvirtinti ir tvoros segmentus, kad tvora taptų tvirtesnė ir stabilesnė. Štai ir viskas – galite džiaugtis ilgaamže tvora ir būti ramūs, nes jūsų aplinka tapo saugesnė.

Straipsnį parengė: http://www.tvorostinklai.lt/