virtuvės baldaiInternete galima prisižiūrėti įspūdingų virtuvės interjero pavyzdžių, prisiskaityti pamokymų, kaip susikurti svajonių virtuvę, tačiau dažnai trūkta išties praktiškų patarimų, kaip išsirinkti virtuvės baldus, kurie ne tik džiugintų akį, bet ir būtų funkcionalūs bei derėtų net ir miniatiūriniame bute. Taigi, norėtume šią klaidą ištaisyti, todėl pateikiame kelis išties naudingus patarimus, kurie pravers, renkantis naujus virtuvės baldus.

  • Svajonių virtuvės baldai turėtų šeimininką „kvieti“ praleisti daugiau laiko virtuvėje, todėl, renkantis naujus baldus, juos reiktų derinti prie to šeimos nario, kuris daugiausiai laiko praleidžia virtuvėje. Tai reiškia, kad virtuvės baldai turi būti suprojektuoti, atsižvelgiant į  jo ūgį bei maisto gaminimo įpročius.
  • Jei ruošdami maistą dažnai naudojate mėsmalę, smulkintuvą ar virtuvinį kombainą, kur laikote visus šiuos daiktus? Gal juos tenka slėpti tamsiame kambarėlyje? Jei taip, naujieji virtuvės baldai turi būti suprojektuoti taip, kad visi reikalingiausi maisto ruošimo prietaisai būtų po ranka, kitaip tariant, maisto ruošimo zonoje.
  • Turbūt internete ar baldų kataloge esate ne kartą matę neįtikėtino dizaino virtuvės baldų ir norėtumėte kažko panašaus ir savo namuose. Stop!Neskubėkite stačia galva pasinerti į futuristinės virtuvės baldų projektavimo darbus. Virtuvės baldai – ilgalaikė ir nepigi investicija, todėl jie namuose yra keičiami rečiausiai. Atminkite, kad virtuvės baldai turi derėti prie jūsų gyvenimo būdo, interjero stiliaus, todėl gerai pagalvokite ar tikrai norite virtuvės baldų, kurie primintų Salvadoro Dali paveikslus.
  • Apžiūrėkite savo dabartinę virtuvę, atkreipkite dėmesį į tai, ko nenaudojate. Galbūt kabo kelios tuščios virtuvinės spintelės, kurios tik nenaudingai užima erdvę? Virtuvės baldai turi būti ergonomiški, suprojektuoti taip, kad maksimaliai ir funkcionaliai išnaudotų patalpos erdvę ir palengvintų darbą virtuvėje.
  • Renkantis naujus virtuvės baldus, visada kyla spalvų pasirinkimo dilema: kaip suderinti jau turimą buitinę techniką ir būsimus virtuvės baldus? Tokiu atveju reiktų pagalvoti apie galimybę įmontuoti buitinę techniką į baldus arba rinktis neutralias spalvas – baltą, karamelės, smėlio ir pan. Be to, reiktų nepamiršti, kad virtuvės baldų spalva turi atitikti jūsų gyvenimo būdą, pavyzdžiui, jei nesate pedantas ar švaros maniakas, gal blizgūs, juodos spalvos virtuvės baldai nėra geriausias pasirinkimas?

Ir galiausiai būtina atminti, kad, mintyse susikūrus būsimos virtuvės vaizdą, reikia kreiptis į profesionalius baldų projektuotojus ir montuotojus, o ne keliauti i baldų saloną.  Geri virtuvės baldai – tie, kurie yra specialiai pritaikyti jūsų virtuvės patalpai.