skelbimaiPer amžių amžius žmonės nuolatos užsiiminėjo mainais, prekyba. Seni daiktai pabosta, užsinorime kitų, tai kodėl nepardavus senienų kažkam, kam jų reikia? Ankščiau skelbimai buvo dedami į žurnalus, laikraščius, o dabar viskas persikėlė į internetinę erdvę. Prasidėjusi nuo internetinių aukcionų milžinės Ebay, šiandien internetinių skelbimų portalų banga vis dar auga. Apžvelkime keletą populiariausių Lietuvos ir užsienio didžiųjų žaidėjų.

Ebay.com

Ne veltui apie šį tinklapį kalbame pirmiausiai – nuo jo viskas prasidėjo. Tik atsidaręs 1995 m. jis pavergė internautų širdis. Prasidėjęs kaip vieno žmogaus valdomas projektas, greitai Ebay išaugo į multimilijoninę korporaciją, kurios tikslas – būti ne vien internetinių skelbimų, aukcionų ir internetinio „turgaus“ vieta, bet ir žmonių susibūrimo erdve, sujungiančia tautas. Taip ir atsitiko: šiuo metu Ebay yra aiški lyderė savo kategorijoje, vienijanti milijonus internetinių prekeivių ir pirkėjų.

Craigslist.org

Taip pat pradėjęs gyvuoti 1995 m., šis tinklapis iš pradžių tebuvo elektroninis naujienlaiškis, sukurtas padėti žmonėms sužinoti apie naujausius renginius, susibūrimus ir vakarėlius jame skelbimai net nebuvo talpinami. Įkūrėjas, Craig‘as Newmark‘as, buvo naujai atsikėlęs gyventojas San Fransiske, todėl jis sugalvojo Craigslist kaip būdą sau ir savo draugams patogiai dalintis renginių, vysiančių mieste, datomis. Tuo metu jis net nenutuokė, kad projektas išaugs į per 70 šalių jungiantį tinklą, kurio pagalba žmonės dabar dalinasi ne vien renginių datomis, tačiau pardavinėja daiktus, keičiasi jais, ieško darbo, ieško pažinčių ir kt.

Skelbiu.lt

Lietuviškoji minėtųjų pasaulio skelbimų gigantų alternatyva, veikianti tik Lietuvos teritorijoje. Jei kada nors bandėte ką nors parduoti ir nusipirkti internetu, didelė tikimybė, jog esate užklydę į šį portalą. Jis priklauso Allegro grupei – kompanijai, jungiančiai kitus panašaus pobūdžio tinklapius, tokius kaip Aruodas.lt, CvBankas.lt, Autogidas.lt ir kitus. Skelbiu.lt yra bendro pobūdžio skelbimų portalas, kuriame skelbimai kategorizuojami į grupes, kurios turi smulkesnius pošaknius – taip pirkėjams lengviau rasti ieškomus daiktus, o pardavėjams tai padeda nusitaikyti į tinkamą klientų auditoriją. Skelbiu.lt yra populiariausias skelbimų portalas Lietuvoje, nuolatos užimantis poziciją TOP 10 lankomiausių Lietuvos tinklalapių sąraše.