Galbūt ir ne visiems, tačiau tikrai daugeliui žmonių visada ateina toks metas, kai pradedame arba ieškoti geresnio darbo, arba norime patys susikurti kažką savo. Uab steigimas – tai būdas, kada mes galime oficialiai apiforminti savo uabįsteigtą verslą. Žinoma, tai jau yra kiek didesnis verslo žingsnis. Iš pradžių daugelis jaunų verslininkų negalvoja, kad jiems yra reikalingas iš karto jų atitinkamas uab steigimas. Pirmiausia yra pradedama nuo mažosios bendrijos (jei yra daugiau nei 1 ar 2 dirbantys asmenys), arba tiesiog nuo individualios veiklos. Tačiau vienokiu, ar kitokiu atveju – savo veiklą apiforminti reikia, o tokie pasvarstymai, kaip, ar tai labai pavojinga, ar ne – nėra reikalingi. Juk, kaip yra sakoma, kas nerizikuoja – tas negeria šampano.

Jeigu Jūs jau esate verslininkas, tikriausiai jau girdėjote milijoną priežasčių ir pasisakymų, kad nereikia to daryti. Daugelis galvoja, kad tai yra per daug rizikinga, nes Jūs galite likti ne tik be nieko, tačiau ir įklimpę į skolas. Gali tekti praleisti daug bemiegių naktų, patirti daug streso ir įtampos, o taip pat ir susigadinti savo socialinį gyvenimą. Nepaisant tokių pasakymų, vis dar gana daug žmonių nori turėti savo nuosavą verslą ir viskas. Taip jau yra, kad verslininko gyslelė yra duota ne kiekvienam. Taigi, jei žmogus jaučia, kad jis gali pamėginti – jam ir reikia pamėginti. Niekada negalime žinoti, kas jo laukia. Galbūt tereikėjo tik labai tokio nedidelio postūmio, o tada jau jo laukė labai didžiulė sėkmė.

Tačiau, nuosavo verslo steigimas iš pradžių gali iš Jūsų kai ką atimti. Visų pirmą – Jūsų laisvalaikį. O tai gali šiek tiek tikrai užtrukti. Iš pradžių Jums tikrai teks dirbti daugiau valandų ir už tai gauti mažesnį darbo užmokestį, pelną, nei, kad vėliau, jau šiek tiek įsivažiavimus. Tačiau, kai jau apsiprasite, tikrai galėsite nesunkiai įsisavinti savo darbo tvarkaraštį ir nusistatyti savo laisvas valandas.

Kai mes turime savo nuosavą verslą – mes visada turime ką suteikti žmonėms. Galbūt prekiaujame elektronikos įranga, o gal tiesiog užsiimame sodų apželdinimu. Tačiau suteikti  ir pasiūlyti visada turime ką. Mes pradedame tiesiog tuo gyventi, todėl visada turime ir ką papasakoti kitiems. Bent jau vienoje srityje, turime galimybę tapti tikrais tos atitinkamos srities profesionalais.

Priklausomai nuo Jūsų verslo srities, Jums gali būti taikomos tam tikros mokesčių lengvatos. Kai kurios verslo šakos yra netgi kompensuojamos Europos Sąjungos. Kai kada ir įvairios federacijos gali mielai paremti jaunus verslininkus. Taigi kartas nuo karto, pagalbos tikrai galima sulaukti iš kažkur. Tačiau reikia nepamiršti, kad turint savo verslą – laukia daugiau įvairių išlaidų. Kuras, didesnės telefono sąskaitos, komunaliniai patarnavimai ir patalpų nuoma (jeigu neturite savo nuosavų biuro patalpų) ir kita. Tačiau, tas jausmas, kai Jūs galite drąsiai didžiuotis savimi būna tiesiog nepakartojamas. Kiek daug laimės būna, kai mes įdedame labai daug vargo ir tiesiog akyse matome, kaip auga ir sėkmingai plėtojasi mūsų pačių įkurtas verslas. Kokia euforija užklumpa, kai pavyksta padaryti kelis sėkmingus sandorius su kokiomis nors kitomis sėkmingomis įmonėmis. Taip pat juk atsiranda puiki proga išplėsti savo pažinčių ratą ir pradėti su kuo nors bendradarbiauti. Beje, ar pagalvojote, kad savo sėkmingą verslą galėsite kaip palikimą perduoti savo atžaloms? Tikrai yra puiku, kai galime visu 100 procentų aprūpinti savo vaikus, net ir po mirties.

Daugiau informacijos: patikimumogarantas