nauji elektros tarifai mažesni nei jų pirmtakaiNauji elektros tarifai visuomet sutinkami stipriai reaguojant. Prie įvairių pokyčių žmonėms sunku prisitaikyti, tačiau didžiausias komplikuotumas įžvelgiamas situacijose, susijusiose su pinigais. Žinoma, jei veiksmas vyksta kur nors kitoje šalyje arba kalbama apie kažką, kuo nesinaudojama ir kas nerūpi, tuomet neretai pasakoma „manęs tai neliečia“. Vis dėl to apie elektros energiją, apie jos tarifų pokyčius šnekama rūpestingai.

Nauji elektros tarifai sukelia rūpestį daugeliui. Tiesą sakant, nekreipia dėmesio tik tie, kurie už elektrą nemoka (elementarus pavyzdys yra vaikai). Na, ir, aišku, kaina visiškai neglumina tų, kurie turi galimybę pinigais švaistytis kairėn dešinėn. Bet ar daug tokių žmonių? Tikrai ne. Vadinasi, beveik visi pabrangimą vertina neigiamai, o atpigimą teigiamai. Kadangi temos aktualumas neginčijamas, bet kokie tarifų pokyčiai sulaukia atgarsio visose medijos terpėse. Kalbos ir straipsniai apie brangimą dažnai palydimi piktais žodžiais, burnojimu ant valdžios. Žmonių reakcija suprantama – jei nauji elektros tarifai brangesni už senuosius, išlaidoms teks skirti daugiau pinigų. Elektros juk nepritaupysi. Jos reikia ir kambarių apšvietimui, ir buitiniams prietaisams. Televizoriaus nereikėtų be reikalo laikyti įjungto visą dieną, tačiau šaldytuvas, šaldiklis bei dar daug kitų prietaisų yra būtinybė. Ir, kaip žinia, jie veikia būtent naudodami elektros energiją.

Priklausomai nuo būsto, kuriame gyvenama, elektros energijos reikia ir šildymui. Ką ir kalbėti apie būtinybę įkrauti barzdaskutę ar mobilųjį telefoną. Nauji elektros tarifai taip pat siejasi ir su kompiuterine technika. Kompiuteris gali būti naudojamas ir darbui, ir pramogoms, be jo gyvenimas neįsivaizduojamas. Jei tai nešiojamasis kompiuteris, jį vis tiek reikia įkrauti. Taigi, elektros kainų padidėjimas veikia daugybę sričių.

Visai kas kita, kai nauji elektros tarifai mažesni nei jų pirmtakai. Tuomet laikraščių antraštės atrodo mielos, o galvą aplanko mintys apie geresnį finansinį būvį. Tokia situacija nutiko ir šių metų žiemą. Žmonės tuomet gali lengviau atsikvėpti. Nors neslėpkime – tikrai ne vieną aplanko įtarimai apie kokius nors suktus valdžios planus. Na, bet mažesnių elektros tarifų nereikėtų laikyti piktų kėslų priedanga. Juk turi nutikti ir kas nors gero…

Pradedant labiau domėtis elektros energijos kaina, tampa aišku, jog ji priklauso nuo tam tikrų faktorių. Reikėtų išskirti dvi tarifų rūšis. Pirmoji – namų vartotojams; antroji – verslui. Be to, yra ir dar smulkesnis išskaidymas – naktiniai bei savaitgalio tarifai. Nesunku suprasti, jog mažėjant vienam tarifui mažėja ir kitas. Nebus juk naktį elektra brangesnė negu dieną.

Taigi, nauji elektros tarifai veikia ir namų vartotojus, ir verslą. Kai kaina kyla, gali tekti atsisakyti dėmesį traukiančios švieslentės virš pelną nešančio baro durų. Na, o kai kaina mažėja, lengviau ir verslą priversti klestėti. Žinoma, optimaliausias variantas yra atrasti tokį energijos tiekėją, kurio pasiūlytas planas labiausiai atitiktų lūkesčius. Ne mažiau svarbu ir tiekėjo patikimumas, kadangi trukdžiai yra nelaukiami ir gali sukelti paniką. Kad darbai nesustotų ilgam laikui, specialistai turi greitai reaguot ir sutvarkyti gedimą. Štai šioje situacijoje išryškėja, jog be elektros tarifų dar labai didele svarba pasižymi energijos tiekėjo patikimumas. Tai galioja ir namų vartotojų, ir verslo požiūriu. Nesunku nuspėti, jog patraukliausias sprendimas gaunamas suderinus prieinamiausią kainą ir rūpestingą priežiūrą.

Tad pora procentų mažesnė kaina nebūtinai suponuos apie patraukliausią variantą. Jei vėliau prireikus pagalbos nebus operatyvaus sutvarkymo, atrodys, jog verčiau sumokėti daugiau, bet žinoti, kad iškilus nesklandumams nereikės nervintis. O atradus geriausią kainos ir kokybės santykį siūlantį tiekėją laikui bėgant galimi ir dar patrauklesni nauji tarifai – jei dabar kompanija sugeba pateikti puikias sąlygas, tikėtina, jog ateityje pavyks jų sulaukti dar patrauklesnių.