Miškotvarkos projektai ir teikiama naudaMiškotvarkos projektai  tai tokie projektai, kuriuos vykdyti apsiima valstybinės organizacijos, arba fiziniai asmenys, kurie turi mišką, kaip savo nuosavybę. Labai dažnai pasitaiko tokia situacija, jog žmonės gauna mišką, kaip turto paveldėjimą ir nežino, kaip su juo pasielgti. Neretai pasitaiko ir taip, kad tie minėtieji miškai būna apleisti, ilgus metus neprižiūrėti, strategiškai ne taip išsidėstę ir užimantys nenaudingą plotą. Tokiu atveju, naujiesiems savininkams bus reikalingi miškotvarkos projektai. Daugiau apie tai: vizon.lt

Miškotvarkos projektai leidžia priimti greitus ir gerus sprendimus, kurie pagreitina miško tvarkymo darbus. Tik pagalvokite, kaip puiku yra turėti savo nuosavą mišką, savo paties valdas, kurios yra visiškai sutvarkytos ir gali atnešti Jums pelną tiek parduodant mišką išsikirtimui (medžius), tiek sugalvojus ateityje parduoti visą mišką, ar skirti jo plotus tam tikram savo verslui plėtoti. Apie finansinę naudą, kurią gali suteikti miškai mes galėtume kalbėti valandų valandas, tačiau kartais reikia paminėti ir kitus, puikius privalumus. Vienas iš jų – pakerintis gamtos grožis, grynas oras ir gera žmogaus sveikata.

Tikriausiai jau nuo seno žinoti, kad miškai, o tiksliau juose esantys medžiai valo orą, todėl tai ir padeda gerinti sveikatą. Tuo pačiu yra ir reguliuojamas klimatas, tvarkomas dirvožemis, vanduo. Tikriausiai jau ne vieną kartą Jums teko girdėti, kad dabar miestai yra labai užteršti, o nuolatinė klimato kaita daro ir darys didelius pokyčius ir kels grėsmę mūsų sveikatai. Šylantis klimatas ir vis karštesnės vasaros gali tapti nepakeliamos širdininkams ir kitiems prastesnę sveikatą turintiems asmenims. Jei tik visame pasaulyje būtų mažiau kertama miškų, jie be abejo padėtų išvengti tokio greito klimato atšilinėjimo. Tikriausiai jau pajutote, kad kuo centriau miesto gyvenate, tuo yra karščiau, tiesiog nuo pačio asfalto? Prie jūros oras gaivesnis, o miške – dar gaivesnis. Miškai tai tikrai atgaiva nuo miesto karščio.

Gerai yra tai, jog Lietuva dar nėra taip „nusivažiavusi“, kaip kitos šalys ir joje dar galima rasti gana nemažai civilizacijos nepaliestų plotų, tame tarpe ir miškų. Čia įstatymai yra gana greižtai reglamentuojami ir per daug kirsti medžių tikrai negalima. Apskritai miško kirtimui reikia visados gauti specialius leidimus. Nesilaikantiems įstatymų gręsia nemenkos baudelės. Miškais ir medžiais lietuviai rūpinasi tikrai išskirtinai, kadangi medžiai efektyviai gerina oro kokybę. Kokybė yra gerinama ir kaimuose, ir miestuose. Eje miškai stipriai mažina potvynio riziką. Todėl Lietuvoje šio reiškinio beveik ir nėra, ko negalima pasakyti apie kitas valstybes. Lietaus vandeniai kuo puikiausiai susigeria į dirvožemį, todėl ir sumažėja vandens nutekėjimas miestuose ir kaimo gyvenvietėse.

Miškai ir medžiai suteikia ne tik fizinę naudą, bet ir moralinę. Jei kurį laiką pasivaikščiotumėte po mišką (tarkim po sunkios darbo dienos), greitai pajaustumėte, kad pradedate atsikratyti per dieną susikaupusio streso ir nerimo. Tyla ir ramyė taip pat padeda geriau nusiteikti, pavyzdžiui, naujai daro savaitei. Beje juk po miškus galima ne vien tik vaikščioti. Galite kartu su savo šeima įsitraukti ir į aktyvesnę veiklą, bei išsitraukti iš sandėliukų savo dviračius.

O ką jau kalbėti apie įvairias miško gėrybes: grybus, uogas, daržovinius lapus ir kita. Miško gėrybės yra vienos vertingiausių iš visų, todėl Jums veiklos pakaktų ne tik vasarą, kada auga uogos, tačiau ir visą rudenį, kai pradeda dygti grybai. Jūs net galite pasisamdyti papildomų žmonių ir vėliau visas gėryes pardavinėti.