mikroautobusų nuomaPlanuojate išvyką ar kelionę mokykloje ar kitoje įstaigoje? Greičiausiai Jums reikia pasirūpinti ir transportu. Geriausia, jei jis bus patogus, pigus ir ekologiškas. Dažniausiai ekskursijų ir įvairių kelionių metu praverčia mikroautobusų nuoma. Dažniausiai šiuo reikalu rūpinasi mokytojos ar auklėtojos. Tačiau ne visuomet tai yra lengva ir greita. Norint pasirūpinti tinkamu mikroautobusu ir galimybe patogiai keliauti, naudinga nepamiršti svarbiausių, su transporto nuomos sąlygomis susijusių dalykų.

Pirmiausia, kuo reikėtų pasidomėti, norint išsinuomoti mikroautobusą, tai nuomos kaina. Dažniausiai transportas nuomojamas būtent todėl, kad jis pigesnis nei kelionė viešuoju transportu. Todėl renkantis mikroautobusą, būtinai atkreipkite dėmesį į kainą. Lietuvoje gausu transporto nuomos punktų, todėl ir kainų įvairovė gali nustebinti. Nepulkite rezervuoti pirmo pasitaikiusio laisvo varianto, palyginkite siūlomas kainas ir sąlygas. Dažnai vaikų tėveliai nori, kad ekskursijos būtų nebrangios, tad jei transporto nuoma kainuos brangiai kainuos, tai gali reikšti, kad ne visi vaikai turės galimybę važiuoti.

Be to, labai svarbu pasidomėti, kaip mikroautobuso vairuotojas elgsis, jei keliaujate su nakvyne. Atėjus vasarai mokymosi įstaigos važiuoja atostogauti ir tuomet reikalinga mikroautobuso nuoma ilgesniam laikui, o ne tik dienai. Todėl geriau iš anksto susitarti ir apie tai pasikalbėti su vairuotoju. Reikėtų numatyti ar naktį vairuotojas važiuos atgal ir kitą dieną grįš Jus pasiimti į sutartą vietą, ar jis taip pat nakčiai prisiglaus kažkur tame pačiame mieste. Tai labai svarbūs aspektai, kuriuos vairuotojui privalu žinoti iš anksto.

Nepamirškite, kad suradus tinkamą transportą, su vairuotoju reikėtų aptarti Jūsų kelionės maršrutą. Kartais žmonės mano, kad vairuotojas, kuris dirba nuomos punkte, turi mintinai mokėti visus šalies kelius. Tačiau tai iš tiesų neteisinga ir nėra tiesa. Todėl geriausiai, jei su vairuotoju iš anksto aptarsite konkrečias vietas ir sustojimo taškus, kuriuos esate numatę savo kelionei. Tuomet vairuotojas turės laiko iš anksto pasiruošti kelionei, pasidomės kelių būkle ir privažiavimais bei stovėjimu lankytinose vietose. Juk ne visur pastatyti mikroautobusą yra galimybė.

Taigi, kai jau viską aptarėte ir nusprendėte, nepamirškite, kad mikroautobusų nuoma bus oficialiai patvirtinta tik tuomet, kai rezervuosite išsirinktą transporto priemonę. Kaip tai padaryti, Jums atsakys nuomos punkte. Dažniausiai tam reikalingas užstatas. Atminkite, kuo ankščiau rezervuosite mikroautobusą, tuo geresnį variantą gausite.