mikroautobusų nuomaMikroautobusu vadinama transporto priemonė, skirta pervežti žmonės arba krovinius. Maži keleiviniai mikroautobusai talpina 6 – 8 žmones, o didesni keleiviniai mikroautobusai talpina nuo 9 iki 20 žmonių, krovininiai mikroautobusai – iki 2t krovinį. Tiesa, tiek keleiviniai, tiek krovininiai mikroautobusai yra pakankamai brangūs ir reikalingi tikrai ne kiekvieną dieną. Dėl to, Lietuvoje vis labiau populiarėja mikroautobusų nuoma.

Didžiausias mikroautobusų nuomos paslaugas siūlančių įmonių skaičius yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Tačiau nemaža konkurencija įmones skatina plėsti savo veiklą ir į mažesnius mūsų šalies miestus bei miestelius. Šiandien mikroautobusą su vairuotoju ar be jo galima įsinuomoti ir atokiausiame Lietuvos kampelyje. O kokiomis progomis yra nuomojami keleiviniai ir krovininiai mikroautobusai?

Iš tiesų, progų yra ne viena. Keleiviniai mikroautobusas talpina daugiau keleivių už keleivinį automobilį, tačiau mažiau už autobusą, todėl, mikroautobusų nuoma yra optimalus sprendimas nedidelių švenčių proga. Mikroautobusai dažnai nuomojami vestuvių, bernvakarių, mergvakarių, krikštynų ar kitų švenčių proga, kuomet svečius reikia nuvežti į šventę ir parvežti namo. Keleivinis mikroautobusas – puikus pasirinkimas organizuojant darbuotojų išvykas ar komandiruotes, taip pat, darbuotojų, partnerių ar moksleivių pervežimus ir ekskursijas į kitus Lietuvos miestus. Kai kurios įmonės siūlo mikroautobusų nuomos paslaugas ir užsienio šalyse.

Kalbant apie krovininių mikroautobusų nuomą, bene dažniausiai krovininius mikroautobusus nuomoja juridiniai asmenys. Kitos įmonės krovininius mikroautobusus nuomoja patogumo ir piniginiais sumetimais. Skirtingo dydžio ir svorio kroviniai reikalauja kito dydžio mikroautobuso, o ne visos įmonės finansiškai yra pajėgios įsigyti kelis mikroautobusus. Naudotų mikroautobusų kainos svyruoja nuo 4 000 iki 15 000 Eur. Nauji mikroautobusai – dar brangesni.

Populiariausi Lietuvoje: Mercedez Benz Sprinter, Volkswagen Craften, Ford Vito, Ford Transit ir Fiat Ducato markės keleiviniai ir krovininiai mikroautobusai. Šių markių mikroautobusų nuoma paklausiausia dėl plataus dydžių ir kainų asortimento. Tarkime, vienos iš minėtų markių mikroautobuso nuomos kaina parai svyruoja nuo 10 – 60 Eur., o mėnesiui: nuo 100 – 800 Eur. Mikroautobusų nuomos kainos priklauso nuo mikroautobuso markės ir dydžio, keleivių skaičiaus, maršruto ir kliento pageidavimų.