kompiuteriaiReikalavimas „kompiuterinis raštingumas“ darbo skelbimuose, atrodo, rašomas be reikalo – ši savybė vertinama kaip savaime suprantama. Kompiuteriai stovi visose įstaigose bei yra neatsiejama šiuolaikinio interjero dalis. Pastaruosiuose „gyvenančio“ interneto dėka nebeliko nieko neįmanomo: gali bendrauti su Afrikoje gyvenančiu bičiuliu, naudotis internetine valiuta, dirbti iš namų, apsipirkinėti internetinėse užsienio parduotuvėse, rasti atsakymus į visus dominančius klausimus – neįtikėtina, tačiau tai yra šių dienų realybė. Visgi iš pažiūros elementarus klausimas, kaip įsigyti kompiuterį, dažnam sukelia problemų – nepaisant plataus asortimento bei pirkimo alternatyvų. O gal kaip tik dėl to.

Žmogui, turinčiam suvokimą apie techninius kompiuterio duomenis bei susipažinusiam su informacinių techologijų srities aktualijomis, išsirinkti variantą, atitinkantį kainos bei kokybės satykį, yra gerokai paprasčiau. Tačiau ir šiems, jau nekalbant apie eilinius mirtinguosius, kurių žinios neretai apsiriboja kompiuterio įjungimu-išjungimu, reikia apgalvoti kelis esminius klausimus:

  • kokią sumą skirti kompiuterio įsigijimui?

Kokybiško daikto už mažą kainą dažniausiai negausi, tačiau ar kompiuteriai – ta sritis, į kurią būtina investuoti milžiniškus pinigus? Galima pirkti naują arba dėvėtą komputerį – pastarasis neabejotinai bus pigesnis. Tačiau tai – didelė rizika, kurią būtina pasverti. Sužinokite, kada kompiuteris pagamintas ir kiek laiko aktyviai naudotas, įvertinkite išorę ir paieškokite galimybių, kaip nustatyti realią techninę pastarojo būklę (prieinamos atitinkamos kompiuterinės programos). Nusipirkti dėvėtą, tačiau kokybišką daiktą sunku, bet tikrai įmanoma.

Prieš perkant kompiuterį, atsakykite sau į klausimą, kokią vietą pastarasis užima jūsų gyvenime: naudojate jį kasdieniam darbui, intensyviai žaidžiate kompiuterinius žaidimus, o gal tik retkarčiais prisėdate paieškoti reikiamos informacijos ar patikrinti socialinio tinklo paskyrą? Jei kompiuteris – daiktas, be kurio neįsivaizduojate nei dienos, didesnės investicijos yra pateisinamos, tačiau jei pastarasis atlieka interjero puošybos funkciją, įpūdinga suma už pirkinį atrodys kaip neracionalus pinigų švaistymas.

  • kur kompiuterį pirkti?

Galimos alternatyvos – realios bei internetinės kompiuterinės technikos parduotuvės, specializuotos užsienio šalių internetinės parduotuvės, fiziniai asmenys (internetiniai skelbimo portalai, pažįstami). Pirkdami iš pastarųjų, turite būti budrūs ne tik dėl perkamo daikto kokybės, bet ir pardavėjo sąžiningumo (galbūt šis neturi ko parduoti, o kompiuteriai tėra jaukas pralobti naivuolių sąskaita). Susigundę užsienio pardavėjais, įvertinkite siuntimo išlaidas bei galimą muito mokesčio dydį (taikomas siunčiantis ne iš ES šalių), pavojų, jog daiktas gali būti apgadintas siuntimo metu. Rekomenduojama dažnai propaguojama sumani apsipirkinėjimo taktika:  pageidaujamas kompiuteris „pamaigomas“ realiai, o nusiperkamas internetinėje parduotuvėje, kurios, lyginant su įprastomis, neretai siūlo žemesnes kainas.