kieto kuro katilaiŠiandien gyventojų namuose labiausiai paplitę kieto kuro katilai, nes tai patikrinta, ne itin brangi ir saugi kūrenimo priemonė. Dažniausiai katilams namuose skirta atskira vieta – katilinė. Jei ir Jūs ieškote patarimų, kaip tinkamai pasirūpinti šia namų vieta, pirmiausia turite žinoti, kokio tipo katilą pasirinksite.

Katilai skiriasi pagal tai, koks kuras juose naudojamas. Katilai gali būti skirstomi pagal tai, juose kūrenama anglis, mediena, pjuvenos ar briketai. Nuo to priklausys ir Jūsų katilinės įrengimo klausimas. Pavyzdžiu kūrenant anglimi, galite nesirūpinti didele katilinės erdve, kadangi anglį galima laikyti ir lauke. Tuo tarpu pjuvenas ir briketus reikėtų laikyti sausoje vietoje kažkur katilinėje. Tačiau tokio kuro dažniausiai gyventojai neperka dideliais kiekiais, tad jų sandėliavimas daug vietos neužims. Didžiausios katilinės reikėtų malkomis kūrenamam katilui įrengti, jei neturite jokios kitos vietos malkoms laikyti.

Svarbiausias katilinės prietaisas, žinoma, yra pats katilas. Jį renkantis labai svarbu skirti tam pakankamai laiko ir šiek tiek pasitarti su specialistais. Kieto kuro katilai gali būti skirtingų rūšių ir galingumo. Kokio Jums reikia priklauso nuo Jūsų namo išmatavimų bei sunaudojamo šilumos kiekio. Pasidomėkite šiais dalykais ir juos pasakykite profesionalui. Jis patars, kokio tipo katilas Jums labiausiai tiks. Neapsigaukite ir nemanykite, kad kuo katilas galingesnis, tuo jis geresnis. Jums gali tikti ir mažiau galingas katilas, jei patalpos išmatavimai nedideli ir šilumos energijos Jūs nesunaudojate daug. Jei taip ir yra, didelis katilas Jums brangiai kainuos ir visiškai nepadės sutaupyti nei šilumos, nei išlaidų.

Kartais žmonės mano, jog katilinė – tai nedidelė erdvė, kur pakanka vietos katilui ir tiek. Tačiau tai nėra pats geriausias variantas. Iš tiesų katilinėje geriausiai padaryti nemažai vietos. Čia turėtų būti pakankamai erdvės apsisukti, patogiai prieiti prie katilo. Nepamirškite, kad kieto kuro katilai turi būti nuolat prižiūrimi, valomi, prireikus remontuojami. Visa tai daryti bus patogiau ir greičiau jei aplink katilą katilinėje paliksite pakankamai vietos ir erdvės.

Galvodami apie savo patogumą ir saugumą, nepamirškite katilinėje įrengti tinkamo dūmtraukio. Tai ypač svarbus katilinės elementas. Dažniausiai šis darbas turi būti patikimas profesionaliems darbuotojams, kurie tinkamai išmano, kaip reikia dūmtraukį izoliuoti, kur jį sumontuoti ir kaip užtikrinti, kad jis dirbtų efektyviai. Nepamirškite, kad kuo profesionaliau bus sumontuotas dūmtraukis, tuo geriau veiks katilas ir tuo lengviau bus jį prižiūrėti.