nemokamas įmonės steigimasVerslo pradžia yra visada sunki. Nors nebūtinai taip nusiteikti ir nuteikinėti kitus. Viskas priklauso nuo to, kaip viską organizuosite. Jei su profesionalų pagalba, tai dalies sunkumų neliks nė kvapo… Bet kuriuo atveju, jauniesiems verslininkams reiktų pateikti informacijos apmąstymams (nesakome, kad darykite taip, kaip mes sakome…), nes taip bus lengviau formuluoti klausimus ir užduotis kai kurių sričių profesionalams – įmonių steigėjams.

Pateikiame 3 naudingus patarimus, kuriais vadovaukitės drąsiai, ir jūsų įmonės steigimas eis, kaip sviestu pateptas.

Patarimas Nr. 1. Konsultacijos

Jaunatviškas maksimalizmas būdingas visiems, ne tik tieks, kam 20-30 pagal asmens dokumentą. Tada atrodo, kad viską žinome, viskas čia paprasta ir aišku, kol nepradedame imtis veiksmų. Su kiekvienu popierėliu kyla po 100 klausimų, o atsakymams surasti prireikia itin daug laiko. Akivaizdu, kad internete laikoma ir pasenusios informacijos, todėl rekomenduojame geriau konsultuotis gyvai su profesionalais 15 minučių telefonu, nei praleisti 3 valandas skaitant interneto forumus.

Patarimas Nr. 2. Tik UAB!

Kokia verslo forma man tinkamiausia? Gal IĮ, gal MB? Atsakymas paprastas – tik UAB! Labai retais atvejais tinka tiek individuali įmonė, tiek Mažoji bendrija, tačiau didžioji dauguma turėtų būti linkę steigti uždarąją akcinę bendrovę. Kodėl? Dėl reputacijos. Buhalterijos tvarkymas visose trijose išvardintose formose vienodai sudėtingas, tad be profesionalaus buhalterio čia neišsiversite. Mokesčius SODRAI mokėti reikia visur vienodus, nuolaidų ir lengvatų nėra daug, tad lieka kiti momentai. Reputacija yra labai svarbu. Įsivaizduokite, kad norite padaryti žmogui įspūdį. Kas padarys didesnį įspūdį, jei prisistatysite amatininku, startuoliu ar UAB direktoriumi? Akivaizdu, kai žmogus išgirs, kad esate UAB direktorius, labiau atkreips dėmesį, nesvarbu, kad tame naujai įsteigtame UAB dirbate tik vienas…

Patarimas Nr. 3. Reali pagalba verslui yra žinios

Kokios pagalbos iš aplinkinių norėtumėte? Mažesnių mokesčių jums niekas neduos. Pinigų taip pat, nebent gausite kanceliarinių dovanų. Didžiausias jauno verslo privalumas yra dalyvavimas įvairiose paramos programose. Jų metu organizuojami įvairūs kursai verslininkams apimantys buhalterinės apskaitos, įmonės valdymo, verslo plėtros sritis. Tai naudinga informacija, už kurią vėliau mokėsite kelis šimtus eurų ir džiaugsitės, kad taip greitai atsipirko… Tiesa, visa tai nemokamai tik pirmuosius metus. Beje nemokamas įmonės steigimas taip pat įmanomas iki šios vasaros. Net ir UAB, kur reikalingas solidus įstatinis kapitalas.

Pagalvokite apie mūsų pateiktus patarimus. Jie kilo ne iš oro, o iš karčios patirties…