tvorosTvora gali atnaujinti ir pagražinti Jūsų namų ir kiemo estetinį vaizdą, užtikrinti saugumą, privatumą ir suteikti apsaugą nuo kitų įvairių dalykų.

Prieš nusprendę montuoti naują tvorą savo namuose, pirmiausia atsakykite sau į klausimą – kokiu tikslu ji Jums bus reikalinga? Jei priežastis yra tik apsaugoti šunį nuo išbėgimo į gatvę – Jums bus reikalingi tik tvoros tinklai. Jei norite apsisaugoti nuo triukšmo ir, kad aplinkiniai nesidairytų į Jūsų kiemą – Jums reikės aukštos ir tvirtos tvoros. Dažniausiai norima gauti kuo daugiau funkcijų iš tvoros, todėl reikia apsvarstyti bent jau pirminius prioritetus:

  1. Nuspręskite, kokios medžiagos tvoros norėsite. Vienos gražiausių ir estetiškiausiai atrodančių yra medinės tvoros, tačiau reikia apsvarstyti ir tai, kad joms reikia daugiau priežiūros nei kitoms. Jas reikia reguliariai perdažyti. Taip pat medinės tvoros gali gana greitai deformuotis ir supūti. Pagalvokite apie medžiagas, kurioms reikia mažai priežiūros, pavyzdžiui metalą, vinilą, aliuminį ar net bambuką.
  2. Jei norite sutaupyti pinigų, pagalvokite apie tai, kad yra galimybė sumaišyti tvorų medžiagas. Pavyzdžiui, medinė tvorelė gali būti kiemo priekyje, o už namo, gale – tvoros tinklai. Tokia kombinacija ne tik padeda sutaupyti pinigų, bet ir sutaupo techninės priežiūros kainą ir laiką, nes nereikia visko perdažyti.
  3. Atlikite tyrimus savo gyvenamajame rajone – pasikonsultuokite su kaimynais, kokias tvoras jie galėtų Jums rekomenduoti. Taip pat būtinai pasidomėkite vietiniais įstatymais – kokio aukščio galima statyti tvorą, kokiu atstumu ji turi būti nutolusi nuo šaligatvio ir kita.
  4. Nesistenkite tvoros įsirenginėti patys, siekdami sutaupyti pinigų. Jei neturite atitinkamų žinių, galite pridaryti tik dar daugiau žalos. Tokiems darbams atlikti reikia samdytis profesionalius tvorų montuotojus, kurie ne tik greitai ir kokybiškai įrengs Jums tvorą, bet ir nepamirš pakonsultuoti Jūsų visais svarbiais klausimais, susijusiais su būsima tvoros priežiūra.
  5. Statydami tvorą, atsižvelkite į klimatą, kuriame gyvenate. Jei gyvenate šaltojoje zonoje – tvoros pamatai turėtų būti tvirtinami 36 centimetrų gylyje. Jei gyvenate šiltojo klimato zonoje – rinkitės vinilo tvorą. Jei Jūsų kraštas yra labai drėgnas – geriau pamirškite medines tvoreles.