įmonių steigimasPrieš steigiant įmonę, visada iškyla milijonas klausimų, nuo ko pradėti, ko nepamiršti, ką atlikti pirmiausiai, o kas gali ir lukterėti. Blaško ir didelis informacijos kiekis, kuris yra pateikiamas internetinėje erdvėje. Įmonių steigimas nėra jau toks sunkus dalykas, kaip kitiems gali pasirodyti. Aišku, gerai būtų žinoti bent jau pagrindinius, esminius taškus, kad ateinant konsultuotis jau turėtumėte, ką pasakyti, o taip pat žinotumėte, ko paklausti.

  • PAVADINIMAS. Visų pirma išsirinkite įmonės pavadinimą. Lietuvos įstatymuose deklaruojama, jog įmonės pavadinimas negali sutapti su jokiu kitu įregistruotu įmonės pavadinimu. Todėl labai svarbu, jog patikrintumėte, ar jūsų sugalvotas yra neįregistruotas. Tai nesunkiai galite patikrinti internete.
  • STEIGIMO DOKUMENTAI. Prieš steigiant įmonę suformuokite atitinkamus dokumentus, kurie apibrėš įmonės steigimo pagrindą. Įmonių steigimas apima ir įmonės įstatus. Tai vidiniai nuostatai, valdymo organai, kurie taip pat privalo būti suformuoti dokumente. Steigimo dokumentuose taip pat privalo būti suformuoti akcininkai bei kokiu pagrindu jie dirbs.
  • ĮSTATINIS KAPITALAS. Jeigu atidarote Uždarąją akcinę bendrovę, prieš kreipiantis į įmonę, kuri padės jums tvarkyti dokumentus, nusistatykite tikslų įmonės įstatinį kapitalą. Pagal Lietuvos įstatymus, tam jums prireiks mažiausiai 2896 eurų. Tačiau ši suma jūsų atžvilgiu gali būti ir didesnė. Tiesa, jokiu būdu ne mažesnė. Nusistatę įstatinį kapitalą, turite gauti pažymą iš banko. Taip pat šiuose dokumentuose turi patvirtinti įmonės veikimo vietą, buveinę. Visa tai taip pat turi būti patvirtinta notaro.
  • INTERNETU. Įsteigti įmonę galima ir internetu. Tai labai patogu, tačiau joks įmonės turtas negali būti įkeistas bankui ar kitaip įgalintas trečiųjų asmenų. Tai yra, areštuotas. Taip pat reikia iš anksto rezervuoti įmonės pavadinimą. Tai taip pat galima padaryti internetu. Steigėjui tereikia turėti kvalifikuotą ir patvirtintą elektroninį parašą. Internetu galima įsteigti ne tik UAB, tačiau ir individualią įmonę, asociaciją, kitą pagal juridinius veiksnius veikiančią bendrovę.

Nesvarbu, ar įmonių steigimas vykdomas internetu ar ne, visas procesas užtruks nuo 5 iki 10 darbo dienų. Svarbiausia nepamiršti rezervuoti įmonės pavadinimo. Šis rezervuojamas 6 mėnesiams ir tokiu atveju galėsite net ir nesteigdami įmonės žinoti, jog jo niekas nepasisavins.