Mažoji Venecija – tokį apibūdinimą teko girdėti apie Hamburgą. Nors Hamburgo vadinti mažuoju ir neapsiverčia liežuvis, nes tai – antrasis didžiausias Vokietijos miestas bei antrasis didžiausio uosto savininkas visoje Europoje, vis dėlto, kanalų ir tiltų gausa jis tikrai primena romantiškąją Veneciją. Beje, pastarųjų čia netgi daugiau.

hamburgas, vokietija

Hamburgas įsikūręs šiaurinėje šalies dalyje, apsuptas Elbės upės ir Alsterio ežero, turistus vilioja vienu didžiausių uostų Europoje, romantiškaisiais kanalais, miestą puošiančiais tiltais, išskirtine architektūra, žaliais parkais, muziejais, Sankt Pauli rajonu, įspūdinga rotuše bei šviežios žuvies turgumi.
Vokietija – labai spalvinga ir kiekvienas šalies miestas turi savitą dvasią. Hamburgo dvasia drąsiai galima vadinti uostą, sutraukiantį ne tik daugybę prekybininkų laivų, tačiau ir begalę turistų. Čia galima pamatyti 3 istorinius laivus ir aplankyti laivą – bažnyčią.

Beje, sekmadieniais čia vyksta šviežios žuvies turgus (Fischmarket), kuriame galima įsigyti ir įvairiausių suvenyrų. Pagrindinė sąlyga vykstant į turgų – derėtis, nes vietiniai prekeiviai yra ne tik kalbūs, tačiau ir lengvai sukalbami.

Netoliese įsikūręs senasis tunelis po Elbe suteikia galimybę specialiomis keliamomis kabinomis nusileisti 24 m. po upe. Išėjus iš tunelio atsiveria nuostabi panorama į nuostabią gotikinę liuteronų Šv. Mykolo (Michael) bažnyčią, garsėjančia, kaip pakrantės ženklas Elbe plaukiantiems laivams. Į bažnyčią taip galima pakilti bei pasigrožėti Hamburgo vaizdais.

Aplankius įspūdingo grožio rotušę su 112 m. aukščio bokštu bei daugybe salių, galima apsilankyti miesto renginiuose, kurių vyksta tikrai daug.
Miesto senamiestis įsikūręs prie pat Alsterio ežero ir kviečia miesto svečius plaukioti mažomis valtelėmis ar kruiziniais laivais, apsilankyti jaukiuose restoranuose ar kavinukėse, kuriose galima pasivaišinti šviežiais žuvies patiekalais, prie jų derančiais vynu ar alumi.

Ne ką mažiau dėmesio sulaukia ir garsusis St. Paul rajonas, o tiksliau, Reeperbahn gatvė, dar kitaip vadinama nuodėmių mylia. Tai lyg Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartalas, siūlantis įvairių pramogų miesto svečiams, deja, tik vyrams, nes prie pat įėjimo kabo ženklas, draudžiantis gatve žingsniuoti moteriškos lyties atstovėms. Čia pat įsikūręs ir turistų pamėgtas erotikos muziejus bei skulptūra garsiajam „The Beatles“ ketvertui, kurie įspūdingą karjerą pradėjo būtent čia.

Hamburgo botanikos sodo plotas siekia 2800 kv. metrų. Jame galima pasigrožėti daugybe augalų rūšių iš viso pasaulio: Pietų Afrikos, Kalifornijos, Viduržemio jūros.

Taip pat reikėtų aplankyti ir garsųjį miniatiūrų muziejų, kuriame įrengtas veikiantis geležinkelio modelis. Jo pagalba galima pasigrožėti ne tik Vokietija, tačiau ir Šveicarijos, Austrijos kampeliais.

Be įspūdingų kanalų bei tiltų, miestas žavi savo žaluma, juk net 40% viso miesto sudaro įvairūs parkai, atviri tiek vietiniams gyventojams, tiek miesto svečiams. Dėl šios priežasties planuojamam, jog po 20 metų, 2034-aisiais, mieste nebeliks nuosavų automobilių. Hamburgo valdžia sukūrė planą, pavadintą „Green Network“, kurio pagrindinis tikslas – išplėtoti dviračių tinklus per miesto parkus bei skverus, dėl kurių bet kuris kelionės tikslas bus pasiektas žymiai greičiau, nei automobiliu. Taip pat planuojama tobulinti ir viešojo transporto sistemą.

Taigi, ilgainiui Hamburgas, o gal net ir visa Vokietija, pasipuoš nauju – gamtai draugišku amplua bei suburs dar didesnes turistų minias.