greitos paskolosŽinoma, aš tikiu, kad gyvenimas nėra sudarytas vien iš baltos ir juodos spalvų. Kiekviename blogyje yra šiek tiek gėrio, o kiekviename gėryje – krislelis blogio. Tačiau vis vien kažkas dominuoja, taigi, kokios gi iš tikrųjų yra greitos paskolos – labiau geros ar labiau blogos?

Visų pirmiausia, aptarkime, kas gi yra greitos paskolos. Tai – paskolų rūšis, kurios pagrindinės savybės yra šios:

  • Nedidelės skolos sumos (100 – 2500 litų)
  • Trumpas grąžinimo laikotarpis (1 mėn. – 1 metai)
  • Didelės palūkanos (iki 10 proc.)
  • Paprastas paskolos gavimo procesas

Taigi, toks paskolų tipas labiausiai tinka tuomet, kai norime greitai gauti pinigų kažkokiems savo poreikiams patenkinti – nusipirkti geidžiamą prekę ar tiesiog susimokėti už nuomą. Dažniausiai greitos paskolos imamos ketinant jas pilnai grąžinti vienu mokėjimu (pavyzdžiui, po savaitės gavus atlyginimą iš darbo) su visomis palūkanomis.

Taigi, rodos, labai patogus dalykas. Žinoma, 10 proc. palūkanos gal kiek ir gąsdina, bet kartais mums tiesiog prireikia didesnės sumos pinigų ištikus bėdai arba paprasčiausiai neturint kantrybės sulaukti atlyginimo. Kredito gavimo proceas, kaip minėta, labai paprastas. Tereikia užsiregistruoti internetu, patvirtinti savo banko duomenis, įvesti savo šeimos pajamas, išlaidas ir finansinius įsipareigojimus kitoms bendrovėms ar bankams… Ir viskas!

Tačiau yra tamsioji pusė. Dažnai tokiais kreditais susigundo žmonės, kurie nepagalvoja apie ateitį ir iš tiesų net neįsivaizduoja, kaip grąžins skolą. Tai tie patys žmonės, kurie taip pat skolinasi iš draugų, giminių, pažįstamų. Neatsakingas skolinimasis gali privesti prie baudžiamųjų bylų, kurios visam laikui gali palikti žymę reputacijoje, ir kreditingumo sužlugdymo. Kiekviena kredito bendrovė atidžiai seka kiekvieną paskolą ir, jei kredito grąžinimas uždelsiamas, perduoda visą šią informaciją į bendrą duomenų bazę, kurią gali matyti kitos kreditų bendrovės, kreditų unijos ir bankai. Jei „susimausite“ su paskolos grąžinimu, didelė tikimybė, jog ateityje negalėsite pretenduoti į rimtesnius ir didesnius kreditus, tokius kaip vartojamosios, būsto ar verslo paskolos, kurių gali labai prireikti.

Greitos paskolos – tikrai patogi paslauga, tačiau su šia privilegija reikia elgtis atsargiai. Visuomet rimtai įvertinkite savo galimybes laiku grąžinti paskolą ir palūkanas.