Būtent mediniai laiptai gali geriausiai įsipaišyti į jūsų namų interjerą, kadangi jie yra harmoningi ir patikimi. Laiptų konstrukcija visų pirma, turi būti funkcionali, tai yra surišamoji grandis tarp įvairiausių patalpų. Judėjimas laiptais turi būti atliekamas greitai ir maksimaliai patogiai. Be to, laiptai tai yra dekoratyvinis elementas ir dalyvauja, kai reikia formuoti interjero stilių. Kai mes galvojame apie medinius laiptus mes turime omenyje pakankamai didelį laiptų spektrą, tiek kalbant apie kainą, tiek ir apie gamybos variantus. Visiškai suprantama, kad laiptai mediniai yra vieni iš populiariausių. Juk mediena tai yra klasika ir ji egzistuoja jau daugiau nei 7000 metų. Kaip yra žinoma patys seniausi laiptai jau buvo statomi prieš 5000 metų. Laiptų kaina priklauso nuo to pagal kokias schemas yra gaminami laiptai ir kaip jie yra surenkami. Dažniausiai mediniai laiptai yra gaminami naudojant ąžuolą, buką ir uosį, kur kas rečiau yra naudojamas klevas. Žinoma, taip pat yra ir ekonomiško segmento laiptai. Jei mes gyventume kur nors kitoje šalyje būtų naudojama kitos rūšies mediena. Tačiau gyvenant tokioje zonoje yra pasirenkama tokia mediena, kuri turi pačią geriausią tekstūrą ir nėra taip lengvai pažeidžiama. Taigi turėkite omenyje ir visada pasirinkite tokią medieną, kuri jums galės tarnauti ilgai ir ištikimai. Kai yra kalbama apie konstrukciją šiuo metu lyderiauja klasikiniai laiptai, dažniausiai yra naudojami būtent tokie laiptai.

Vidutinio segmento laiptai dažniausiai yra naudojami šiuolaikiškose konstrukcijose ir šiuo atveju reikia išspręsti technologinius klausimus, pavyzdžiui, tvirtumo apskaičiavimas, taip pat neturi būti jokio girgždėjimo ir kitų konstrukcinių problemų. Brangūs laiptai mediniai yra gaminami naudojant išskirtines medžiagas, kurios yra sudėtingai apdorojamos ir labai daug darbų atliekami meistro rankomis, yra daromi unikalūs išraižymai, pavyzdžiui, gali būti sumontuojamas nematomas apšvietimas. Mediniai laiptai pastaruoju metu turėjo iškęsti didelius pakitimus, kurie yra susiję su gamybos technologijomis ir jie tapo kur kas lengvesni. Tačiau be jokių abejonių be įrangos ir staklių jums tikrai nepavyks apsieiti. Medinių laiptų forma be jokių abejonių gali būti bet kokia. Priklausomai nuo to kokie yra jūsų poreikiai. Laiptai mediniai būna tiek marširuojami, tiek ir susukti. Žinoma, efektyviausiai atrodo laiptai, kurie turi kreivas formas. Šie laiptai jums gali kainuoti net 50 procentų brangiau, nei įprasti. Ypatingai tuo atveju jei tai yra centriniai laiptai, priešais įėjimą. Įdėkite ten šiek tiek įvairiausių įpjovimų ir laiptai taps tikriausių meno kūriniu, kuris džiugins jūsų ir jūsų namų svečių akis.

Kada ir kokiomis sąlygomis atsirado laiptai mediniai dar nėra visiškai aišku. Gali būti, kad pirmieji laiptai atsirado Indijoje, kai atsirado pirmieji dviaukščiai pastatai ir vandentiekiai. Ir žinoma ši konstrukcija sugebėjo išplisti po visą pasaulį. Laiptai gali būti gaminami naudojant pačias įvairiausias medžiagas. tačiau patys populiariausi yra mediniai laiptai, metaliniai ir betoniniai. Būsimų laiptų medžiagos pasirinkimas priklauso nuo to kur bus jūsų laiptai. Pavyzdžiui, jei jie bus lauke ir praktiškai neturės jokio naudojimo krūvio , tokiu atveju be jokių abejonių jums labiau tiks metaliniai, sukti laiptai. Betoniniai laiptai yra masyvesni, sunkūs palyginus su metaliniais ir tuo labiau su mediniais ir dažniausiai šie laiptai yra gaminami priekiniam namo įėjimui. Laiptai- mediniai tuo tarpu yra tikri meno kūriniai ir gali tapti puikia jūsų namų puošmena, kuri jiems suteiks jaukumo jausmą.

https://www.youtube.com/watch?v=tdx-fEkaJVo