ekovataKai ateina metas apšiltinti savuosius namus, visada imame svarstyti, kokį šiltinimo metodą pasirinkti. Šiltinimas ekovata – naujas būdas, kuris sparčiai populiarėja Lietuvoje. Vis daugiau ir daugiau individualių namų savininkų ir daugiabučių gyventojų renkasi ekovatą, kaip geriausią savo namų šiltinimo sprendimą.

Ekovata – tai celiuliozės pluoštas, pagamintas iš perdirbto popieriaus. Iš tiesų šis būdas jau yra labai senas, tačiau kaip šiltinimo technologija imtas naudoti tik apie 1970 metus Jav ir kitose išsivysčiusiose valstybėse. Paprastai tariant, celiuliozė gali būti pagaminta iš bet kokio korinio šaltinio (pavyzdžiui, pjuvenų), tačiau dažniausiai yra gaminama iš laikraščių, kartono, biuro popierių ir kita.

Daugelis, ko gero, pagalvojote, kad ši medžiaga visiškai netinka namų šiltinimui, nes yra degi. Taip, tai tiesa, bet verta žinoti tai, kad ekovata yra dengiama specialiais boratais (pirmos klasės ugnies antipirenais).

Ekovata gali būti įdiegiama daugeliu būdų, tačiau dažniausias pasirinkimas yra įpurškimo metodas. Šis metodas užpildo visas tuščias namų sienų ar kitų vietų (stogo, grindų…) ertmes.

Jei vis dar dvejojate, kuo ši medžiaga yra pranašesnė už kitas, vertėtų sužinoti, kad ekovatos šiluminė varža (R vertė) yra geresnė nei, pavyzdžiui, stiklo pluošto izoliacijos. Nors ši medžiaga nėra tokia atspari drėgmei kaip kitos, tačiau ji yra atsparesnė grybeliams, termitams, vabzdžiams, graužikams ir kitiems kenkėjams, kurie žalos padaro tikrai daugiau nei drėgmė. Žinoma, jei ekovatos įpurškimas bus atliktas profesionalų, galima tikėtis, kad ir atsparumas drėgmei bus labai geras.

Jei Jūs, kaip ir daugelis žmonių šiuo metu, esate linkęs rūpintis aplinka, žinokite, kad šiltinimas ekovata yra tikrai „žalias“ sprendimas. 85 procentus gaminio sudaro perdirbami produktai, o likę procentai – antipirenai.

Jei nežinotie, ar ekovata yra tinkama medžiaga Jūsų namams, arba abejojate, kokį diegimo metodą pasirinkti, visada galite gauti nemokamas specialistų konsultacijas, kurios padės Jums greitai ir teisingai apsispręsti. Internete netrūksta apšiltinimo įmonių, tačiau ne visos jos naudoja ekovatą, todėl rinktis teks labai kruopščiai ir atsakingai. Jei kyla kokių nors klausimų – galite pasikonsultuoti ir telefonu.