ar tikrai verta pradėti mokytis anglų kalbosUžsienio kalbų tarpe anglų kalba neabejotinai užima pirmaujančią poziciją jau ilgą laiką ir seniai yra tapusi tarptautine kalba. Šiandien kone visose srityse dažniausiai naudojama anglų kalba – tai verslas, kelionės, mokslas, švietimas, internetas, filmai ir pan. Taigi anglų kalba sujungia, suartina žmones ir padeda semtis žinių iš daugybės skirtingų informacijos šaltinių.

Ir jeigu vis dėlto dvejojate, ar tikrai verta pradėti mokytis anglų kalbos, tuoj pat išvardinsime dešimt svarių priežasčių, kurios padės jums galutinai apsispręsti – reikalinga anglų kalba jums ar ne?

1. „Vertės“ padidėjimas darbo rinkoje.

Kad ir kur nuspręstumėte šiandien įsidarbinti, beveik šimtu procentu tikėtina, kad susidursite su skiltimi „Užsienio kalbos“. Esant pakankamai didelei konkurencijai darbo rinkoje ši skiltis gali jums labai pasitarnauti, jeigu mokate bent vieną ar keletą užsienio kalbų. Lietuvoje šiandien veikia nemažai tarptautinių kompanijų ir vis daugiau Lietuvos įmonių bendradarbiauja su kitų šalių įmonėmis. O komunikavimui su kitos šalies įmonėmis anglų kalba tampa pagrindiniu įrankiu.

2. Atminties lavinimas.

Kuo daugiau veiklos gauna atmintis, tuos geriau ji funkcionuoja. Šiame informacijos amžiuje gera atmintis reikalinga kaip oras. Atmintį lavina kryžiažodžių sprendimas, knygų skaitymas ir, žinoma, užsienio kalbų mokymasis.

3. Filmų peržiūra originalo kalba.

Kabelinės televizijos ar interneto dėka šiandien galima žiūrėti kitų šalių filmus ir įvairaus pobūdžio laidas. Tačiau tam, kad galėtumėte suprasti visą pateikiamą informaciją, jums vėlgi reikalinga anglų kalba. O žiūrėti filmus originalo kalba netgi yra žymiai įdomiau, nes girdimas ir aktorių balsas, ir intonacija.

4. Muzikos klausymas.

Ar gi neįdomiau klausytis mėgstamo užsienio atlikėjo muzikos, kai supranti, apie ką jis dainuoja? Žinoma, kad įdomiau! Taip ir pačios dainos tampa įdomesnės, ir melodija aiškesnė ir dainų prasmė suprantamesnė.

5. Keliaujant ir atostogaujant naudingiau mokėti vietos gyventojų kalbą.

Šiandien vis daugiau žmonių atostogoms renkasi keliones po užsienio šalis. O keliaujant užsienyje išsiversti be anglų kalbos beveik neįmanoma. Taip greičiau įmanoma surasti bendrą kalbą su užsieniečiais tiesiog bendraujant arba klausiant tam tikros informacijos, pavyzdžiui, kaip surasti vieną ar kitą įžymų vietos pastatą ar jūsų viešbutį, kuriame rezervavotės kambarį.

Mokant anglų kalbą ekskursijų metu neteks tiesiog „žioplinėti“ bandant nuspėti, apie ką pasakoja gidas. Galėsite klausytis pasakojimo ir mėgautis besikeičiančiais vaizdais. Nutikus nelaimei ir pasiklydus nežinomame mieste bus daug lengviau rasti kelią atgal klausiant vietinių patarimo. Tad labai naivu tikėtis, kad, pavyzdžiui, Ispanijoje jums pavyktų susikalbėti su vietiniais mokant tik lietuvių ar rusų kalbas.

Ir galiausiai, anglų kalbos mokėjimas padeda geriau pažinti kraštą, po kurį keliaujate. Bendravimas su vietos gyventojais „nupiešia“ daug aiškesnį, tikslesnį ir ryškesnį šalies paveikslą nei tik turistų pamėgtų vietų lankymas ir važinėjimas standartiniais maršrutais.

6. Specialios literatūros skaitymas.

Labai maža dalis naudingos užsienio literatūros šiandien yra išverčiama į lietuvių kalbą. Ta literatūra dažniausiai yra anglų kalba. Todėl be šios kalbos mokėjimo netenkate galimybės prieiti prie jums reikalingos ir naudingos informacijos.

Tačiau jeigu ir pavyksta rasti darbui ar mokslams reikalingos užsienio medžiagos vertimą į lietuvių kalbą, kartais pasitaiko esminių informacijos netikslumų, kurie atsiranda būtent dėl vertimo. Todėl daug naudingiau tą medžiagą skaityti originalo kalba.

Būna ir taip, kad pradėti vertimai užtrunka net metus-dvejus. O tol kol laukiate to vertimo, per tokį ilgą laiko tarpą informacija pasensta ir atsiradus vertimui jau tampa nebeaktuali.

Specializuoti techniniai ar kitų sričių tinklapiai taip pat dažniausiai yra anglų kalba. Todėl netgi neturint labai gerų anglų kalbos žinių, o tik bendrus įgūdžius, atsiveria didesnės galimybės gauti daugiau reikalingos informacijos.

7. Platesnis bendravimo ratas.

Interneto atsiradimas stipriai išplėtė žmonių bendravimo ryšius ir įpročius. Todėl šiandien galima bendrauti su žmonėmis, gyvenančiais tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. Kaip tą padaryti nemokant anglų kalbos? Beveik niekaip. Nebent bendraujate su tautiečiais gyvenančiais Australijoje ar kur kitur.

Taigi anglų kalba padeda susirasti įdomių žmonių ar net draugų, praplėsti pažįstamųjų ratą. Taip gyvenimas tampa daug spalvingesnis ir turtingesnis.

8. Asmeninio gyvenimo paįvairinimas.

Kiekvienas iš mūsų turime laisvalaikio užsiėmimų, hobių, suteikiančių mūsų kasdienybei įdomių ir malonių akimirkų. Vienas iš naudingų užsiėmimų – tai užsienio kalbos mokymasis. Kai svetima kalba tampa aiški, atsiranda galimybė lengviau suprasti kitus ir geriau išreikšti save.

9. Puiki galimybė užsidirbti.

Jei anglų kalba jums nesvetima, galite padėti kam nors ir išversti ką nors – specializuotą literatūrą, paskaitų medžiagą, laiškus, referatus, straipsnius, svarbius dokumentus ir pan. Štai čia jau puiki galimybė papildomai užsidirbti laisvu laiku.

10. Papildomos galimybės.

Mokėti kokią nors užsienio kalbą niekada nekenkia. Kalbos praplečia jūsų galimybių ir gyvenimo ribas. Ir niekas nežino, kokią naudą šios žinios gali jums atnešti rytoj!

Ar įtikino viena ar kelios priežastys? Tuomet pirmyn į nepakartojamą kelionę į anglų kalbos pažinimą! Išsirinkite Jums labiausiai priimtinus anglų kalbos kursus: interaktyvius – modernius, tradicinius ar savarankišką mokymąsi ir pirmyn.