langaiJei Jūsų namus neseniai papuošė nauji langai, vertėtų apsvarstyti ir tai, kad reikia įstiklinti ir balkoną. Svarstote kodėl? Tam yra daug priežasčių: sukuriama nauja jauki aplinka namuose, apsisaugoma nuo lauko šiukšlių, lietaus ir vėjo, slopinami gatvės garsai, padidėjęs energijos vartojimo efektyvumas ir kita.

Balkonų stiklinimas yra procesas, kurio esmė yra apsaugoti balkoną nuo išorės veiksnių. Daugiausia šilumos yra prarandama per langų angas. Tada triukšmas, dulkės ir drėgmė tiesiog atvirai sklinda po mūsų namus. Yra keli langų stiklinimo būdai:

  • Plastikiniai langai
  • Aliuminio konstrukcija
  • Berėmė lango konstrukcija
  • Mediniai rėmai.

Aliuminio rėmai yra maždaug 5 mm pločio ir yra atsparūs staigiems klimato pokyčiams. Todėl, jei norite savo namus ir balkoną apsaugoti nuo vėjo ir lietaus, geriausias pasirinkimas yra aliuminio rėmai. Projektas ir konstrukcija yra paprasta ir rėmui nereikia jokio reguliaraus perdažymo.

Langų rėmai, pagaminti iš medžio yra klasikinio tipo. Šios struktūros yra pagamintos iš tvirto medžio masyvo. Tam, kad medžio karkasai būtų apsaugomi nuo drėgmės, jie yra apdengiami aliejiniais dažais arba rūda padengtu laku. Tam, kad lango rėmas išlaikytų gražų spalvos toną, yra specialiai dengiami apsauginėmis dangomis. Mediniai langai puikiai išlaiko šilumą namuose ir suteikia labai gražų estetinį, natūralų vaizdą. Šilumos namuose per daug nebus, nes montuojant dvigubą arba trigubą stiklą, gausime sudėtingą ir gerai veikiančią lango struktūrą.

Sustiprinti PVC profiliai yra pats populiariausias balkonų stiklinimo metodas Lietuvoje. Taip yra todėl, kad šis būdas yra patogiausias, „šilčiausias“ ir pigiausias. Čia kokybė puikiai derinasi su kaina. Išorėje galima montuoti specialius tinklelius nuo vabzdžių. Plastikiniai langai suteikia namuose ramybę, nes nesigirdi iš lauko sklindančio triukšmo.

Pastaruoju metu labai populiarėja ir berėmės balkonų stiklinimo sistemos. Tai modernus balkono stiklinimas, kuris suteikia stilingumą, „permatomą“ išvaizdą. Tačiau tai ne visada geras pasirinkimas, nes šios sistemos prastai sulaiko šilumą.

Kokį stiklinimo būdą pasirinksite – galite nuspręsti tik Jūs patys. Tačiau Jums niekada nepamaišys profesionalios konsultacijos.