baidarėsViena populiariausių vasaros pramogų Lietuvoje – baidarės. Tai puikus sprendimas, tinkantis tiek aktyvaus, tiek ramesnio poilsio mėgėjams. Tiesa, šio verslo atstovai teigia, kad neteisingai manoma, jog plaukimas baidarėmis negali suteikti aštrių pojūčių. Toks požiūris yra iš esmės klaidingas – pasirinkę atitinkamą maršrutą, prakaituoti turės net ir patyrę ekstremalai.

Aštrių pojūčių maršrutai rekomenduojami keliautojams, kurie negali ramiai nusėdėti vienoje vietoje ir nebijo įkristi į šaltą vandenį. Be to, paprastai tokios kelionės reikalauja daug fizinių jėgų, kadangi plaukimas išsiskiria itin dideliu kliūčių ruožu – plaukikams tenka dažnai lipti per nugriuvusius medžius, tempti ir nešti baidares. Sudėtingesni plaukimo maršrutai nerekomenduojami nepatyrusiems keliautojams, kadangi tokia kelionė bus ne tik ilga, bet ir varginanti. Be to, į tokią kelionę nereikėtų leistis ir su mažais vaikais, kadangi mažieji gali ne tik pavargti, bet ir susižeisti.

Jei nebijote iššūkių, rinkitės sraunias ir vingiuotas upes. Stipri srovė, nuvirtę medžiai, siauroki plaukimo takai ir užtvaros kelionei suteiks dinamikos ir naujų įspūdžių. Turėdami laisvą minutę, galėsite grožėtis nepakartojama Lietuvos gamta. Nors paprastai baidarės nuomojamos vienai dienai, nuotykių išsiilgusiems keliautojams siūloma rinktis kelių dienų maršrutus su stovyklavimu gamtoje. Tai puiki proga susipažinti su Lietuvos gamta ir maloniai praleisti vakarą su gerų draugų kompanija.

Jei norite ekstremalių pojūčių, pagalvokite apie plaukimą baidarėmis šaltuoju metų laiku. Tokia kelionė kelia daug iššūkių net ir patyrusiems keliautojams. Beje, baidarių nuomos verslu užsiimantys asmenys teigia, kad didžiausio entuziastų dėmesio sulaukiama temperatūrai nukritus žemiau nulio ir danguje pasirodžius snaigėms – baltos pusnys suteikia kelionei daugiau grožio ir romantikos. Tiesa, kovojimas su ledo sangrūdomis, dažnas baidarių tempimas ir pernešimas, balansavimas ant plono ledo ir kelionė vingiuotu keliu pareikalauja daug jėgų ir ištvermės. O jei dar kalbėtume apie nakvynę medžių apsuptyje, turėtume įspūdžių kupiną savaitgalį, kuris ilgam pasiliks jūsų atmintyje.

Kad kelionė baidarėmis dovanotų vien tik gerus atsiminimus, atsakingai rinkitės kelionių maršrutą ir įmonę, su kuria ketinate bendradarbiauti, t. y. tik geros kokybės baidarės užtikrins komfortą ir leis mėgautis kelione. Jei galvojate apie nakvynę, tačiau nenorite miegoti palapinėje, pasikalbėkite su baidarių nuomotojais – daugelis jų siūlo patogius nakvynės namukus (paprastai – su šilta pirtimi) arba gali rekomenduoti visus jūsų lūkesčius atitinkančias nakvynės vietas.