Svarbiausias klausimas kurį užduoda daugelis būsimų namų savininkų tai yra kaip vyksta sienų oro tarpo šiltinimas? Tačiau, kai yra atliekamas šiltinimas yra labai svarbu, kad būtų naudojamos patikimos medžiagos, kurios turi užpildyti oro tarpus. Taigi medžiagos turi atitikti specialius reikalavimus. Labai svarbu, kad naudojamos  šiltinimo medžiagos sugebėtų užpildyti visus, net ir sunkiai pasiekiamus oro tarpus ir pilnai sustabdo oro cirkuliaciją jose. Taigi nejudantis oras yra geriausias šilumą izoliuojantis elementas. Be to, naudojamos šilumą izoliuojančios medžiagos nesunaikins jūsų sienos konstrukcijos, jos turi praleisti garus, jos turi suteikti galimybę sienoms kvėpuoti. Medžiagos neturi sugerti vandens ir turi praleisti drėgmę į vidines sienų dalis. jos turi pasižymėti patraukliomis šilumą izoliuojančiomis savybėmis. Be to, jos turi būti stabilios ir ilgaamžiškos. Kai vyksta sienų šiltinimas turi būti pilnai užpildomi oro tarpai, taigi nebus jokie pastebimi fasado apdailos pažeidimai. Tačiau tikrai nėra aišku ar visos medžiagos, kurios yra rinkoje gali patikimai užpildyti oro tarpus, ne visos jos atitiks reikalavimus, todėl kai jus darysite savo pasirinkimą jūs turite jį atlikti labai atsargiai. Ypatingai todėl, kad kai kurios medžiagos sienose gali net daugiau pakenti, nei padėti. Visos medžiagos, kurios padeda užpildyti oro tarpus gali būti skirstomos į kelias grupes, pavyzdžiui, birios medžiagos ir termo putos.

            Tačiau kokias šiltinimo medžiagas geriau pasirinkti? Taigi, kai yra kalbama apie birias medžiagas jos negali palikti oro cirkuliacijos oro tarpuose, todėl nauda bus minimali. Oras, nors ir lėčiau, tačiau jis cirkuliuos tarp granuliuotos medžiagos, tuo pačiu yra pašalinama labai daug šilumos, tai gali būti polistirolis arba kitos tinkamos medžiagos. kiekvienas žmogus, kuris pajaučia, kad jis gyvena nepatogiai dėl to, kad yra netinkamai apšildytos sienos užduoda klausimą: kaip vyksta sienų oro tarpo šiltinimas? Juk tokiu būdu jūs galėsite gyventi šiltuose namuose ir dar sutaupysite savo pinigus. Tačiau, pakankamai sunku suprasti, kad naudojamos pigesnės medžiagos tai yra į vėją išmesti pinigai, kadangi jums viskas atsipirks vos per kelis sezonus. Be to, daugelis birių medžiagų turi labai aukštą drėgmės  sugėrimo lygį, dėl to sudrėksta išorinė sienos dalis. Beveik visos birios medžiagos į oro tarpus yra įpurškiamos oru per specialią žarną, kuri yra didelio skersmens, todėl fasade reikia daryti didelio skersmens skyles. O tai gali sugadinti jūsų sienos išvaizdą. Be to, kuo mažesni yra tarpai jūsų sienoje, tuo mažesnė tikimybė, kad bus tinkamai užpildyti visi oro tarpai. Kai oro tarpų užpildymas yra atliekamas naudojant purias medžiagas, tai nėra nauja išeitis, tačiau šis būdas yra labai sparčiai tobulėjantis, kuris padeda įšventi trūkumų, kurie yra būdingi birioms medžiagoms.

                Rinkoje yra pakankamai didelis šilumą izoliuojančių putų pasirinkimas, tačiau ne visos jos yra skirtos oro tarpų užpildymui jūsų namo sienose ir ne visos putos atitinka aukščiau aprašytus reikalavimus. Apie naudojamų putų nekalba tai jei darbus atlieka daug patirties turinti įmonė, kadangi labai svarbu, kad būtų naudojamos kokybiškos medžiagos, bei patikimos montavimo technologijos. Taigi kaip vyksta sienų oro tarpo šiltinimas? Jis turi vykti atidžiai ir atsakingai. Juk maždaug apie 30% šilumos yra prarandama per name esančius oro tarpus, kurios yra paliktos sienose. Kai bus atliktas papildomas oro tarpų šiltinimas gali būti sumažintas prarandamos šilumos kiekis iš namo ir jis sumažės maždaug per pusę.

https://www.youtube.com/watch?v=Ub6FisgKuME