Rodos, niekada apie tai nepagalvojame: jei užsinorime atsigerti, čiumpame stiklinę, pakišame ją po kranu ir paleidžiame šaltą gaivaus vandens srovę. Beje, tokia savaime aiški prabanga nuo pat įsikūrimo būste yra suteikiama tik miestų gyventojams, kurie vandenį perka iš valstybės. Ši pasirūpina, kad vanduo praeitų visus apdorojimo procesus, švarinimo filtrus ir, galiausiai, atitiktų geriamo vandens standartus. O kaip apsirūpinti švariu, geriamu vandeniu tiems, kurie pasirenka apsigyventi toliau nuo miestų ir, tuo pačiu, toliau nuo centralizuotų vandentiekio centrų? Tokiu atveju tenka pasirūpinti geriamu vandeniu patiems. Laimei, dabartinės technologijos leidžia tai padaryti kiekvienam.

Jei esate gamtos žmogus ir mėgstate būti jos apsuptyje, niekas negali jūsų už tai teisti. Tačiau statant būstą toliau nuo miesto patogumų reikia iš anksto pagalvoti apie tai, kaip aprūpinsite save ir šeimos narius geriamu vandeniu. Ieškoti tekančio šaltinio būtų šiek tiek per ekstremalu, tačiau nuo seno žmonės naudoja šulinius.

vandens siurbliaiŠuliniai jau gilioje senovėje buvo naudojami kaip patikimi geriamo vandens šaltiniai. Prisiminkite – kuo giliau randamas vanduo, tuo jis švaresnis. Žemė, molis, gruntas, smėlis yra natūralūs filtrai, kuriuos perėjęs vanduo atsikrato visų kenksmingų medžiagų ir nešvarumų. Šuliniai paprastai kasami 15-20 metrų gylio. Toks gylis pakankamas, kad būtų galima drąsiai gerti jame rastą vandenį. Tačiau kaip jį pasiekti? Naudoti kibirą ir virvę XXI amžiuje jau kažkaip ir nebetinka, todėl būtent tam buvo išrasti vandens siurbliai. Juos tereikia panardinti į šulinį ir sujungti su pastato vandentiekio sistema. Siurblys trauks vandenį iš šulinio ir tieks tiesiai į namus.

Labai panašūs vandens siurbliai naudojami ir arteziniuose gręžiniuose. Šie atlieka tą pačią funkciją, kaip ir šuliniai, tik yra daug siauresni ir gilesni. Artezinio gręžinio gylis gali siekti nuo 80 iki 150 metrų. Tokiame gylyje vanduo dar tyresnis ir švaresnis, todėl jam net nereikia vandens švarinimo filtrų, kurių kartais, vis dėlto, dar gali prireikti šulinių vandeniui.

Investicija į šulinį ar artezinį gręžinį kartais gali siekti ir 20 000 litų, priklausomai nuo to, ar kartu bus perkami vandens siurbliai ir filtrai. Taigi, kalbant tiesmukai – geriamas vanduo šiandien tikrai tampa prabanga.