himalajų druska

Ar teko išbandyti rožinę Himalajų druską? Žavi ne tik jos spalva, bet ir nuostabios maistinės savybės, nauda – visa tai bandysime panagrinėti šiame straipsnyje. Tyrimais nustatyta, kad tai vienintelė druska, kurios pėdsakų žmogaus organizme nelieka (tuo tarpu įprasta druska kaupiasi), negana to, ji drauge su vandeniu iš organizmo padeda pašalinti anksčiau susilaupusių druskų perteklių bei įvairius čia susikaupusius toksinus.

Specifinės Himalajų druskos savybės

Tai druska, kuri neapdirta, yra visiškai švari, išgaunama rankomis. Skaičiuojama, kad ši druska urvuose galėjo susidaryti maždaug prieš 250-500 milijonus metų, kai didžiąją planetos dalį dengė vanduo. Nors druska vadinama Himalajų, jos tėvyne ir pagrindine gavybos vieta laikomas Pakistanas. Nors ši druska randama ir greta Indo upės ištakų bei netoli tikrųjų Himalajų kalnų.

Kaip naudoti šią druską?

Iš rytų atkeliavusi druska naudojama taip pat, kaip ir įprasta druska. Geriausia ja gardinti jau pagamintą maistą (beje, ir su įprasta druska vertėtų elgtis taip pat, kadangi ji, naudojama dar prieš gaminimą, padaro mėsą mažiau sultingą). Įprastą druską Himalajų druska pakeitė garsiausi pasaulyje restoranai bei žmonės, propaguojantys sveikesnę mitybą, vegetarai, veganai ir žaliavalgiai.

Beje, su Himalajų druskos tirpalu buvo atlikti įvairūs tyrimai: nustatyta, kad šioje druskoje neišgyvena nei grybeliai, bei ligas sukelti galinčios bakterijos. Dėl to galima apie Himalajų druską kalbėti kaip apie pranašesnę, lyginant ją su paprasta jūros druska. Iš kalnų iškasama druska daugeliu požiūrių yra saugesnė, kadangi vandenynai, ne paslaptis, teršiami naftos atliekomis, jūros žuvyse, kituose produktuose neretai randama tokių sunkiųjų metalų kaip dioksinas ar gyvsidabris. Taigi jau vien šiuo požiūriu rožinio atspalvio druska yra sveikesnė.

Organizmui naudingos savybės

Ne per seniausiai ištirta Himalajų druskos sudėtis. Joje rasta netoli 100 (jei tiksliau – 84) įvairių mineralų ir mikroelementų, palaikančių žmogaus gyvybę.

Taip pat teigiama, kad ši druska padeda sureguliuoti kraujospūdį, vandens kiekį organizme, išvengti dehidratacijos. Druskos sudėtyje gausu kalio ir nedaug – natrio, taigi būtent dėl to juntamas teigiamas poveikis širdžiai, kaulams, kvėpavimo sistemai. Pastebėta ir tai, kad Himalajų druska dalyvauja valant šlakus iš skrandžio, žarnyno, kepenų, tulžies ir inkstų.

Šiuo tikslu galima gerti druskos tirpalą, maudytis druskos vonioje ar mirkyti kojas druskos vonelėse (optimali druskos koncentracija tirpale – 1 procentas). Taip pat, pasitelkus Himalajų druską, galima daryti ir inhaliacijas, kompresus besiskundžiant skaudančiais sąnariais, kai peršti gerklę ir kt. Apie Himalajų druskos savybes galima surašyti visą straipsnį. Druskos tirpalas naudingas visapusiškai, tereikia išbandyti patiems ir įvertinti jo teigiamą poveikį. Sūrymą ruošti yra gana paprasta, nes tereikia druskos kristalų, filtruoto arba išvalyto (tinka ir šarminis) vandens. Tuomet kristalus reikia tirpdyti ne mažiau nei parą. Pastebėjus, kad kristalai jau ištirpo, galima įmesti dar kelis kristaliukus – kai jie nebetirps, vadinasi, tirpalas jau pakankamai sūrus ir jį galima drąsiai vartoti.

Himalajų druskos savybės odai

Ji gali būti naudojama ir kaip odos šveitiklis arba kaip muilas. Šios druskos tirpalas efektyvus kovojant su herpes virusu – atsiradus pūslelėms ar žaizdelėms, pažeistą vietą reikėtų plauti druskos tirpalu – mikrožaizdelės užgyja po maždaug 2-3 dienų.

Kaip jau minėta, galima daryti vonias arba voneles su rožine druska – ji neišdžiovina odos, tad yra tinkama net ir turintiems sausą odą žmonėms. Į vonią galima drąsiai pilti apie 1 kg druskos ir maudytis nuo 15 iki 30 minučių. Tokia procedūra sustiprina ne tik odą, bet ir visą organizmą.