LVI.lt

Lietuvos Verslo Informacija

Category: Kelionės

Baidarės ekstremalaus poilsio mėgėjams

baidarėsViena populiariausių vasaros pramogų Lietuvoje – baidarės. Tai puikus sprendimas, tinkantis tiek aktyvaus, tiek ramesnio poilsio mėgėjams. Tiesa, šio verslo atstovai teigia, kad neteisingai manoma, jog plaukimas baidarėmis negali suteikti aštrių pojūčių. Toks požiūris yra iš esmės klaidingas – pasirinkę atitinkamą maršrutą, prakaituoti turės net ir patyrę ekstremalai.

Aštrių pojūčių maršrutai rekomenduojami keliautojams, kurie negali ramiai nusėdėti vienoje vietoje ir nebijo įkristi į šaltą vandenį. Be to, paprastai tokios kelionės reikalauja daug fizinių jėgų, kadangi plaukimas išsiskiria itin dideliu kliūčių ruožu – plaukikams tenka dažnai lipti per nugriuvusius medžius, tempti ir nešti baidares. Sudėtingesni plaukimo maršrutai nerekomenduojami nepatyrusiems keliautojams, kadangi tokia kelionė bus ne tik ilga, bet ir varginanti. Be to, į tokią kelionę nereikėtų leistis ir su mažais vaikais, kadangi mažieji gali ne tik pavargti, bet ir susižeisti.

Jei nebijote iššūkių, rinkitės sraunias ir vingiuotas upes. Stipri srovė, nuvirtę medžiai, siauroki plaukimo takai ir užtvaros kelionei suteiks dinamikos ir naujų įspūdžių. Turėdami laisvą minutę, galėsite grožėtis nepakartojama Lietuvos gamta. Nors paprastai baidarės nuomojamos vienai dienai, nuotykių išsiilgusiems keliautojams siūloma rinktis kelių dienų maršrutus su stovyklavimu gamtoje. Tai puiki proga susipažinti su Lietuvos gamta ir maloniai praleisti vakarą su gerų draugų kompanija.

Jei norite ekstremalių pojūčių, pagalvokite apie plaukimą baidarėmis šaltuoju metų laiku. Tokia kelionė kelia daug iššūkių net ir patyrusiems keliautojams. Beje, baidarių nuomos verslu užsiimantys asmenys teigia, kad didžiausio entuziastų dėmesio sulaukiama temperatūrai nukritus žemiau nulio ir danguje pasirodžius snaigėms – baltos pusnys suteikia kelionei daugiau grožio ir romantikos. Tiesa, kovojimas su ledo sangrūdomis, dažnas baidarių tempimas ir pernešimas, balansavimas ant plono ledo ir kelionė vingiuotu keliu pareikalauja daug jėgų ir ištvermės. O jei dar kalbėtume apie nakvynę medžių apsuptyje, turėtume įspūdžių kupiną savaitgalį, kuris ilgam pasiliks jūsų atmintyje.

Kad kelionė baidarėmis dovanotų vien tik gerus atsiminimus, atsakingai rinkitės kelionių maršrutą ir įmonę, su kuria ketinate bendradarbiauti, t. y. tik geros kokybės baidarės užtikrins komfortą ir leis mėgautis kelione. Jei galvojate apie nakvynę, tačiau nenorite miegoti palapinėje, pasikalbėkite su baidarių nuomotojais – daugelis jų siūlo patogius nakvynės namukus (paprastai – su šilta pirtimi) arba gali rekomenduoti visus jūsų lūkesčius atitinkančias nakvynės vietas.

Mikroautobusų nuoma mokyklinėms ekskursijoms ir išvykoms

mikroautobusų nuomaPlanuojate išvyką ar kelionę mokykloje ar kitoje įstaigoje? Greičiausiai Jums reikia pasirūpinti ir transportu. Geriausia, jei jis bus patogus, pigus ir ekologiškas. Dažniausiai ekskursijų ir įvairių kelionių metu praverčia mikroautobusų nuoma. Dažniausiai šiuo reikalu rūpinasi mokytojos ar auklėtojos. Tačiau ne visuomet tai yra lengva ir greita. Norint pasirūpinti tinkamu mikroautobusu ir galimybe patogiai keliauti, naudinga nepamiršti svarbiausių, su transporto nuomos sąlygomis susijusių dalykų.

Pirmiausia, kuo reikėtų pasidomėti, norint išsinuomoti mikroautobusą, tai nuomos kaina. Dažniausiai transportas nuomojamas būtent todėl, kad jis pigesnis nei kelionė viešuoju transportu. Todėl renkantis mikroautobusą, būtinai atkreipkite dėmesį į kainą. Lietuvoje gausu transporto nuomos punktų, todėl ir kainų įvairovė gali nustebinti. Nepulkite rezervuoti pirmo pasitaikiusio laisvo varianto, palyginkite siūlomas kainas ir sąlygas. Dažnai vaikų tėveliai nori, kad ekskursijos būtų nebrangios, tad jei transporto nuoma kainuos brangiai kainuos, tai gali reikšti, kad ne visi vaikai turės galimybę važiuoti.

Be to, labai svarbu pasidomėti, kaip mikroautobuso vairuotojas elgsis, jei keliaujate su nakvyne. Atėjus vasarai mokymosi įstaigos važiuoja atostogauti ir tuomet reikalinga mikroautobuso nuoma ilgesniam laikui, o ne tik dienai. Todėl geriau iš anksto susitarti ir apie tai pasikalbėti su vairuotoju. Reikėtų numatyti ar naktį vairuotojas važiuos atgal ir kitą dieną grįš Jus pasiimti į sutartą vietą, ar jis taip pat nakčiai prisiglaus kažkur tame pačiame mieste. Tai labai svarbūs aspektai, kuriuos vairuotojui privalu žinoti iš anksto.

Nepamirškite, kad suradus tinkamą transportą, su vairuotoju reikėtų aptarti Jūsų kelionės maršrutą. Kartais žmonės mano, kad vairuotojas, kuris dirba nuomos punkte, turi mintinai mokėti visus šalies kelius. Tačiau tai iš tiesų neteisinga ir nėra tiesa. Todėl geriausiai, jei su vairuotoju iš anksto aptarsite konkrečias vietas ir sustojimo taškus, kuriuos esate numatę savo kelionei. Tuomet vairuotojas turės laiko iš anksto pasiruošti kelionei, pasidomės kelių būkle ir privažiavimais bei stovėjimu lankytinose vietose. Juk ne visur pastatyti mikroautobusą yra galimybė.

Taigi, kai jau viską aptarėte ir nusprendėte, nepamirškite, kad mikroautobusų nuoma bus oficialiai patvirtinta tik tuomet, kai rezervuosite išsirinktą transporto priemonę. Kaip tai padaryti, Jums atsakys nuomos punkte. Dažniausiai tam reikalingas užstatas. Atminkite, kuo ankščiau rezervuosite mikroautobusą, tuo geresnį variantą gausite.

 

Hamburgas – vokiškoji Venecija

Mažoji Venecija – tokį apibūdinimą teko girdėti apie Hamburgą. Nors Hamburgo vadinti mažuoju ir neapsiverčia liežuvis, nes tai – antrasis didžiausias Vokietijos miestas bei antrasis didžiausio uosto savininkas visoje Europoje, vis dėlto, kanalų ir tiltų gausa jis tikrai primena romantiškąją Veneciją. Beje, pastarųjų čia netgi daugiau.

hamburgas, vokietija

Hamburgas įsikūręs šiaurinėje šalies dalyje, apsuptas Elbės upės ir Alsterio ežero, turistus vilioja vienu didžiausių uostų Europoje, romantiškaisiais kanalais, miestą puošiančiais tiltais, išskirtine architektūra, žaliais parkais, muziejais, Sankt Pauli rajonu, įspūdinga rotuše bei šviežios žuvies turgumi.
Vokietija – labai spalvinga ir kiekvienas šalies miestas turi savitą dvasią. Hamburgo dvasia drąsiai galima vadinti uostą, sutraukiantį ne tik daugybę prekybininkų laivų, tačiau ir begalę turistų. Čia galima pamatyti 3 istorinius laivus ir aplankyti laivą – bažnyčią.

Beje, sekmadieniais čia vyksta šviežios žuvies turgus (Fischmarket), kuriame galima įsigyti ir įvairiausių suvenyrų. Pagrindinė sąlyga vykstant į turgų – derėtis, nes vietiniai prekeiviai yra ne tik kalbūs, tačiau ir lengvai sukalbami.

Netoliese įsikūręs senasis tunelis po Elbe suteikia galimybę specialiomis keliamomis kabinomis nusileisti 24 m. po upe. Išėjus iš tunelio atsiveria nuostabi panorama į nuostabią gotikinę liuteronų Šv. Mykolo (Michael) bažnyčią, garsėjančia, kaip pakrantės ženklas Elbe plaukiantiems laivams. Į bažnyčią taip galima pakilti bei pasigrožėti Hamburgo vaizdais.

Aplankius įspūdingo grožio rotušę su 112 m. aukščio bokštu bei daugybe salių, galima apsilankyti miesto renginiuose, kurių vyksta tikrai daug.
Miesto senamiestis įsikūręs prie pat Alsterio ežero ir kviečia miesto svečius plaukioti mažomis valtelėmis ar kruiziniais laivais, apsilankyti jaukiuose restoranuose ar kavinukėse, kuriose galima pasivaišinti šviežiais žuvies patiekalais, prie jų derančiais vynu ar alumi.

Ne ką mažiau dėmesio sulaukia ir garsusis St. Paul rajonas, o tiksliau, Reeperbahn gatvė, dar kitaip vadinama nuodėmių mylia. Tai lyg Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartalas, siūlantis įvairių pramogų miesto svečiams, deja, tik vyrams, nes prie pat įėjimo kabo ženklas, draudžiantis gatve žingsniuoti moteriškos lyties atstovėms. Čia pat įsikūręs ir turistų pamėgtas erotikos muziejus bei skulptūra garsiajam „The Beatles“ ketvertui, kurie įspūdingą karjerą pradėjo būtent čia.

Hamburgo botanikos sodo plotas siekia 2800 kv. metrų. Jame galima pasigrožėti daugybe augalų rūšių iš viso pasaulio: Pietų Afrikos, Kalifornijos, Viduržemio jūros.

Taip pat reikėtų aplankyti ir garsųjį miniatiūrų muziejų, kuriame įrengtas veikiantis geležinkelio modelis. Jo pagalba galima pasigrožėti ne tik Vokietija, tačiau ir Šveicarijos, Austrijos kampeliais.

Be įspūdingų kanalų bei tiltų, miestas žavi savo žaluma, juk net 40% viso miesto sudaro įvairūs parkai, atviri tiek vietiniams gyventojams, tiek miesto svečiams. Dėl šios priežasties planuojamam, jog po 20 metų, 2034-aisiais, mieste nebeliks nuosavų automobilių. Hamburgo valdžia sukūrė planą, pavadintą „Green Network“, kurio pagrindinis tikslas – išplėtoti dviračių tinklus per miesto parkus bei skverus, dėl kurių bet kuris kelionės tikslas bus pasiektas žymiai greičiau, nei automobiliu. Taip pat planuojama tobulinti ir viešojo transporto sistemą.

Taigi, ilgainiui Hamburgas, o gal net ir visa Vokietija, pasipuoš nauju – gamtai draugišku amplua bei suburs dar didesnes turistų minias.

© 2018 LVI.lt

Theme by Anders NorenUp ↑