vasarines padangosAnkščiau ar vėliau, Jūsų originalios automobilio padangos turės būti pakeistos į kitas. Tada reikės jas rinktis pagal sezoną. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, žieminės padangos yra privalomos nuo kiekvienų metų lapkričio 1 dienos iki balandžio 1 dienos, o vasarinės padangos – atvirkščiai. Tiesa, bet kokias padangas reikia periodiškai tikrinti, ar jos nenusidėvėjo. Labiausiai atkreipti dėmesį reikia į protektoriaus gylį. Jei jis mažesnis nei 16 milimetrų – pats laikas keisti savo padangas.

Ne tik vasarinės padangos, bet ir visos kitos turi savo atskirus raidinius ir skaitmeninius kodus. Pavyzdžiui, universalios padangos yra žymimos „MS“ ženklu („mud and snow“ – purvas ir sniegas). Jos yra specialiai gaminamos, kad tiktų važiuoti tiek pavasarį, tiek rudenį. Tačiau šalto klimato zonose jos nėra geriausias pasirinkimas. Visos padangos turi raidinį-skaitmeninį kodą (pavyzdžiui, „175 / 70R13 82T“). Čia yra nurodomi padangos matmenys (pavyzdžiui, plotis milimetrais) ir kitos funkcijos, kurios yra labai svarbios, kai keičiate vienas padangas kitomis. Jei nežinosite šių matmenų, galite įsigyti tokias padangas, kurios visiškai netiks Jūsų transporto priemonei. Tiesa, pirmai minėtame pavyzdyje, skaičiai šalia raidės „T‘ nurodo greitį, kurį galite rinktis kitokį, nei senesnių padangų. Pavyzdžiui, su tam tikromis padangomis negalima važiuoti didesniu greičiu, nei 190 km/val. Žinoma, juk patys tokio greičio gal ir neišvystysime, tačiau šis skaičius puikiai parodo padangų kokybę ir galimybę atsilaikyti. Jei padangai nekenkia toks greitis, galima tik įsivaizduoti, kaip puikiai jos atliks savo funkcijas, važiuodamos lėtesniu. Atsispirkite pagundai įsigyti padangas su nedidelio greičio limitu, kadangi tokios padangos toli gražu neužtikrins Jums tokio gero saugumo, nei padangos, turinčios didelio greičio limitą. Greičio indikatorių geriausia yra rinktis, atsižvelgiant į originalių padangų skaičius.

Nepamirškite ir tinkamai išanalizuoti savo padangų naudojimosi ir vairavimo poreikius. Kiek kilometrų Jūs kasdien suvažinėjate? Koks yra Jūsų finansinis biudžetas? Ar Jums labiau reikia tvirtų ir kietų padangų, ar minkštų, sklandžių ir tyliai veikiančių? Padangas visada reikia rinktis labai atsargiai, kadangi jos yra labai svarbios, kalbant apie Jūsų pačių ir keleivių saugumą.