Savanoriška veikla – tai kažkas naujo, ką mes visada galime laisvai bet kada išbandyti. Apskritai Lietuvoje turėtų būti daugiau kalbama apie įvairias paramas ir savanoriškos veiklos organizacijas. Užsienyje tai jau senų seniausiai yra 2 proclaikoma norma. Juk padėti silpnesniems ir prasčiau gyvenantiems turėtų būti kiekvieno iš mūsų pareiga. Dabar dar yra toks dalykas, kaip 2 proc parama nuo savo darbo užmokesčio kokiai nors organizacijai. Čia jau galima laisvai rinktis, kad norite paskirti šiuos pinigėlius. Juk tai gali būti ir kokia nors mokykla, ligoninė, onkologinis skyrius, gyvūnų prieglauda, arba 2 proc parama gali atitekti ir skurstančioms šeimoms, ar vaikams. Šių pinigų mes nematome ar taip, ar taip, todėl jau geriau juos kažkam paskirti nei tiesiog padovanoti valstybei. Tačiau šią paramą gali skirti tik dirbantys asmenys. Tikriausiai galvojate, kaip galima prisidėti prie kažko gero ir naudingo, jeigu šiuo metu esate bedarbis? Būtent tai gali padaryti savanoriškos veiklos dėka. Savanoriškai dirbti gali kiekvienas ir tų darbų yra tikrai pačių įvairiausių. Tai vienas geriausių būdų, kaip gali ir daryti gerus darbus ir tuo pačiu išnaudoti savo laisvalaikį. Pagaliau, tai netgi gali padėti Jums susirasti normalų darbą. Taigi, apie savanorišką veiklą ir jos privalumus, mes dabar ir ketiname pasikalbėti daugiau.

Savanorystė yra prasminga ir suteikia teigiamą poveikį bet kokiai bendruomenei. Jos dėka Jūs gali užsiimti tik Jums patinkančia veikla ir taip pat galima atrasti ir kažką naujo. Savyje galite atrasti netgi ir naujų įgūdžių. Pavyzdžiui, jeigu savanoriškai sugalvosite rengti kokius nors renginius – tai Jums reikės savyje pažadinti, arba išmokti tokių įgūdžių, kaip tikslus nustatymas, laiko planavimas ir finasinio biudžeto paskirstymas. O štai mokindami kažkuo kitus plėtosite savo mokymo įgūdžius ir atnaujinsite visas žinias. Padėdami kažką slaugyti – atsivers Jūsų socialiniai įgūdžiai ir gerumas. Bet kuriuo atveju savanoriška veikla išryškins vienokiusk, ar kitokius Jūsų sugebėjimus, o tai yra puikus kelias, siekiant kokio nors savo svajonių darbo.

Kitas puikus privalumas, kurį mums suteikia savanoriška veikla – tai buvimas arčiau savo bendruomenės. Mums yra suteikiamas šansas susipažinti su tikrai įdomiais žmonėmis, bendraminčiais, kurie lygiai taip pat, kaip ir Jūs, atėjo ir nori pradėti vykdyti savanorišką veiklą. Tačiau svarbiausia juk yra neprarasti tinkamų vertybių.savanorystė apskritai turi labai ddielę įtaką žmonių gerovei. Savanorystė būtent tuo ir išsiskiria, kad Jūs už dyką dovanojate kitiems savo įgūdžius, laiką ir energiją. Skirtingai nuo daugelio kitų vieklų, čia Jūs visada galite rinktis, kada tai pradėti, kada baigti, kiek savęs norite tam atiduoti ir t.t. juk dirbant normalius, oficialius darbus – Jūsų niekas neklaus, kiek norite dirbti, o čia visiškai kitaip. Čia Jūs patys viską konstroliuojate ir būtent todėl, kad už tai neprašote jokio atlygio. Tačiau juk galimybė būti pastebėtam išlieka visados. Savanoriai labai dažnai eina, kaip sakoma, toli, nes daug ką pasiekia ir turi tikrai daug motyvacijos. Yra daroma prielaida, kad vienas žmogus dažniausiai negali nieko pakeisti, tačiau tai yra netiesa. Juk viskas būtent ir prasideda nuo vieno žmogaus. Kažkas suteikia įkvepimo, tada ima kurtis tam tirkos bendruomenės ir organziacijos. Tada daugėja žmonių, kurie daro gerus darbus, o tai galiausiai labai teigiamai atsiliepia visai visuomenei. Taigi, jei tik turite pakankamai laisvo laiko – išnaudokite jį tinkamai.